Niepokojące informacje o koronawirusie. Minister mówi o zauważalnym wzroście i możliwej III fali

Niepokojące dane dotyczące koronawirusa w Polsce. Jak poinformował minister zdrowia, po raz pierwszy od wielu tygodni odnotowano wzrost tzw. liczby średnio-dziennych przypadków zakażeń.

Niepokojące dane dotyczące koronawirusa w Polsce. Jak poinformował minister zdrowia, po raz pierwszy od wielu tygodni odnotowano wzrost tzw. liczby średnio-dziennych przypadków zakażeń.

Szef resortu zdrowia pojawił się dziś na specjalnej konferencji prasowej, która dotyczyła wspomnianego wzrostu, a także weekendowych wydarzeń w Zakopanem.

- R E K L A M A -

– To pierwszy tydzień, od wielu tygodni, kiedy liczba średnio-dziennych przypadków zakażenia zwiększyła się i jest to zauważalne. To zwiększenie o blisko 5 proc – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Jesteśmy na granicy odwrócenia trendu. Wskaźnik R, informujący o rozprzestrzenianiu wirusa, w ostatnich tygodniach oscylował ok. 1. Teraz doszło do wzrostu. W najbliższych dniach dojdzie zapewne do przekroczenia tego poziomu – mówił Nidzielski.

Podczas konferencji prasowej minister nawiązał także do weekendowego „najazdu” na Zakopane.

– Apeluję o odpowiedzialność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Nie chcemy, aby to co działo się w ostatni weekend w Zakopanem stało się początkiem III fali pandemii koronawirusa w Polsce – apelował minister.

- R E K L A M A -

Sytuacja epidemiczna w kraju: Ponad 2,5 tys. nowych zakażeń

Mamy 2 543 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (473), pomorskiego (344), podkarpackiego (211), kujawsko-pomorskiego (197), dolnośląskiego (167), wielkopolskiego (157), śląskiego (146), warmińsko-mazurskiego (140), małopolskiego (115), zachodniopomorskiego (111), lubuskiego (77), łódzkiego (74), lubelskiego (61), podlaskiego (59), świętokrzyskiego (59), opolskiego (40). 112 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 20 osób.

- R E K L A M A -

Liczba zakażonych koronawirusem: 1 591 497/40 832 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Jednocześnie zachęcamy do korzystania ze strony internetowej www.gov.pl/raport-zakazen prezentującej codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych.

Dane z powiatu kutnowskiego:

Liczba zakażonych: 0
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 0,000000
Liczba przypadków śmiertelnych: 0:
choroby współistniejące wraz z COVID-19: 0
wyłącznie z powodu COVID: 0

Liczba osób objętych kwarantanną 202
Liczba wykonanych testów: 20
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 0

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: