Niepokojące informacje o nowych zakażeniach. „Osoby nie pochodziły z kwarantanny”

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Po kilku dniach stabilnej sytuacji epidemiologicznej w Kutnie, w ciągu ostatniej doby odnotowano kilka nowych zakażeń koronawirusem. Co gorsza, nie były to osoby objęte kwarantanną tylko zupełnie nowe przypadki.

Jeszcze wczoraj liczba zakażeń była jednocyfrowa i wynosiła 9. Dziś, mamy już do czynienia z 14 potwierdzonymi przypadkami koronawirusa u mieszkańców Kutna.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy wzrost zachorowań o ponad 50 procent. Dodatkowo niepokojącą informacją jest fakt, że wszystkie z nowo zarażonych osób nie pochodziły z kwarantanny – komentuje starosta Daniel Kowalik.

Zdaniem starosty w ostatnim czasie można zaobserwować rozluźnienie wśród mieszkańców, jeśli chodzi o zachowywanie wymaganych środków bezpieczeństwa.

Odnotowujemy rozluźnienie w stosowaniu się do środków bezpieczeństwa. Pamiętajmy, ze stabilna sytuacja epidemiologiczna zależy w ogromnej mierze od naszej odpowiedzialności. Stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych. Zakrywajmy usta i nosy w miejscach publicznych. Jeśli nie ma konieczności nie opuszczajmy domów – prosi mieszkańców starosta Daniel Kowalik.

Dane dotyczące koronawirusa na terenie Powiatu Kutnowskiego🛑 Stan na 21.05.2020 na godz. 13:00Kwarantanna i izolacja…

Opublikowany przez Powiat Kutnowski Czwartek, 21 maja 2020
- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

+++ Przeczytaj więcej o koronawirusie w Kutnie i regionie +++

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: