reklama
reklama

Nieprzyjemny zapach z odkurzacza

Odkurzanie jest jedną z najczęściej spotykanych czynności domowych, z jakimi zmagają się gospodynie. Nie jest to najtrudniejszy obowiązek, jaki mają do wykonania. Wręcz przeciwnie, wiele z nich wskazuje odkurzanie, jako najbardziej lubianą część porządków domowych. Czasami jednak pojawiają się pewne problemy, z którymi ciężko sobie poradzić. Miej oko na swój dom i dowiedz się, jak radzić sobie w sytuacji, kiedy z odkurzacza wydobywa się nieprzyjemna woń. Czy to tylko wina worków do odkurzacza?

- R E K L A M A -

Odkurzacz słabo ciągnie 

Przykry zapach obiegający Twoje mieszkanie może mieć różne przyczyny. Czasami to zbyt rzadkie sprzątanie, pupil w domu lub niewyniesione śmieci. Jednak kiedy robisz to wszystko systematycznie, pojawia się pytanie skąd dobiega ta woń. Dlatego często, kiedy zaczynasz czuć coś nieprzyjemnego, zazwyczaj domyślasz się, że to wina worka do odkurzacza. Zanieczyszczenia w nim nagromadzone mogą z czasem nabierać wilgoci i nabywać procesów gnilnych, stąd właśnie nieprzyjemna woń, dobiegająca z odkurzacza. Jeśli dodatkowo masz psa, kota lub jakiekolwiek inne zwierzę domowe, jego zapach też ma duże znaczenie. Sierść zebrana w worku do odkurzacza, która w połączeniu z innymi zanieczyszczeniami uwalnia przykry zapach, może być uciążliwa przy rzadszej wymianie worka. A jeśli jeszcze dodatkowo moc ssania odkurzacza spadła na tyle, że jesteś w stanie to odczuć przy sprzątaniu, to wszystko oznacza jedno, pora wymienić worek do odkurzacza! Ale jaki najlepiej wybrać, aby niwelować nieprzyjemną woń?  

Worki do odkurzacza 

Na rynku są dostępne worki do odkurzacza o wielu różnych parametrach. Rodzaje worków są dopasowane także do odpowiedniego modelu odkurzacza, tak aby urządzenie poprawnie mogło gromadzić wewnątrz wszystkie zanieczyszczenia. Dotyczy to również worków do odkurzacza przemysłowego, którego używa się na budowach, halach czy w warsztatach samochodowych. Do takiego urządzenia także na pewno dopasujesz worek. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, jakie parametry powinien mieć worek, aby posłużył na długo podczas domowych porządków. Odpowiedź jest prosta, najważniejszy w worku do odkurzacza jest materiał, z którego go wykonano. Jest ich kilka rodzajów, więc wybór wcale nie jest prosty. W grę wchodzą dwa parametry, spośród których trzeba wybrać, który jest ważniejszy. Pierwszy z nich to wytrzymałość. To ona definiuje, ile taki worek posłuży podczas porządków domowych. Drugi parametr to cena. Przedział cenowy worków do odkurzacza to od kilku do kilkunastu złotych za sztukę. Najtańsze są jednorazowe worki papierowe. Ich koszt to kilka złotych, jednak nie są one w czołówce, jeśli chodzi o ich wytrzymałość. Są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Papier nie wytrzyma przedostania się do środka cięższych lub ostrych przedmiotów. Natychmiast się przerwie, a skutkiem tego będzie zanieczyszczenie odkurzacza, a nawet jego awaria. Papierowe worki do odkurzacza mogą także szybko namoknąć po napotkaniu na jakąś mokrą plamę na podłodze, dlatego jak widać, nie są one najtrwalsze. Worki materiałowe wielorazowego użytku są już bardziej wytrzymałe. Nie przerywają się tak szybko, ale mają jedną sporą wadę – ich czyszczenie bywa uciążliwe i niehigieniczne. Worek ten należy po zapełnieniu otworzyć, wysypać wszystko do kontenera i porządnie wytrzepać, a to wiąże się z wszechogarniającym kurzem. Nawet jeśli nie robisz tego w domu, każdy podmuch wiatru sprawi, że cały kurz znajdzie się na ubraniach i włosach. Dlatego właściciele worków wielorazowych muszą liczyć się z wizją kąpieli po ich opróżnianiu. Gorzej, jeśli worek przestanie wciągać zanieczyszczenia z samego rana albo w południe. To może całkowicie zepsuć Twoje plany i zaburzyć rytm dnia. Dlatego najlepszymi z możliwych będą dla Ciebie z pewnością worki syntetyczne. Są praktycznie odporne na uszkodzenia, bardzo pojemne i trwałe. Takie worki do odkurzacza oferuje np. firma Worwo. Są gwarancją jakości i wytrzymałości, a ponadto posiadają duży stopień filtracji. Dzięki temu nawet najmniejsze drobinki kurzu nie wydostają się z worka, a zapachy są neutralizowane.  

- R E K L A M A -

Zapach do odkurzacza 

Jeśli jednak przykry zapach będzie nadal dość uciążliwy, bo przesiąkł cały odkurzacz, możesz znaleźć na to świetne rozwiązanie. Na rynku są dostępne zapachy do odkurzacza, które bez problemu „oczyszczą atmosferę”. Są w formie małych rolek i najczęściej znajdziesz je zapakowane po kilka sztuk. Różne zapachy dają Ci możliwość zmiany rolki, w zależności od nastroju. Dostępne są podstawowe wersje zapachowe, jak morski, leśny, kwiatowy czy cytrynowy, ale znajdziesz też inne, bardziej wyszukane aromaty. Takie małe zapachowe rolki zastąpią Ci tradycyjne odświeżacze powietrza, a dodatkowo są o wiele tańsze. Dzięki temu połączysz bez problemu przyjemne z pożytecznym. Wymieniony na czas worek syntetyczny, niwelujący przykrą woń oraz sprytny zapach do odkurzacza sprawią, że raz na zawsze pozbędziesz się problemów z nieprzyjemnym aromatem w domu, który skutecznie odstrasza Twoich gości.  

Artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: