reklama
reklama

Niespotykana skala zniszczeń w Kutnie i okolicach. Te statystyki porażają [ZDJĘCIA]

364 zdarzenia związane ze skutkami wichury odnotowali od wczoraj kutnowscy strażacy. Nowe zgłoszenia wciąż wpływają, a według prognoz jutro nasz powiat nawiedzić może kolejny huragan.

Jak mówi mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, od wczoraj odnotowano 364 zdarzeń związanych z wichurą, jaką nawiedziła powiat kutnowski.

- R E K L A M A -

Statystyki są porażające: uszkodzone zostały dachy na 79 budynkach mieszkalnych, w tym całkowicie zerwanych zostało 12 dachów. Z kolei liczba uszkodzonych dachów na budynkach gospodarczych wyniosła 80, z czego 22 dachy zostały całkowicie zerwane.

– Ponadto odnotowaliśmy 21 zdarzeń dotyczących zgłoszeń o zerwanych liniach energetycznych, a 184 zdarzenia były związane z usuwaniem połamanych drzew i zagrażających konarów. Zgłoszenia są nadal przyjmowane i na bieżąco obsługiwane – przekazuje mł. bryg. Jagodziński.

- R E K L A M A -

W działaniach udział brały zastępy z PSP i OSP z terenu powiatu kutnowskiego, a ponadto do działań zadysponowano podnośnik z KM PSP Skierniewice oraz podnośnik z KP PSP Sieradz.

– Z taką skalą zdarzeń nie spotkaliśmy się jeszcze do tej pory. Mamy anomalie pogodowe i musimy być przygotowani na te okoliczności. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy. W działaniach na terenie całego powiatu kutnowskiego biorą wszystkie dostępne jednostki, ponad stu strażaków – mówił wczoraj podczas konferencji prasowej bryg. Marcin Adamiak, zastępca komendanta KP PSP w Kutnie.

- R E K L A M A -

Skutki nawałnicy w powiecie kutnowskim – 17-19 lutego 2022. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na zdjęciach w akcji strażacy z Kutna, a także OSP Komadzyn, OSP Leszczynek, OSP Dąbrowice, OSP Łanięta, OSP Krzyżanów, OSP Muchnice Nowe czy OSP Klonowiec. Galeria aktualizowana na bieżąco.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: