reklama
reklama

„Nikt nie jest przygotowany do tej sytuacji, mamy prawo do lęku” – wyjątkowe przesłanie księży z regionu

– Nikt z nas nie jest przygotowany do tej sytuacji. (…) Mamy prawo do lęku, bo uczymy się czegoś nowego, nieznanego. Ale uczmy się gorliwie. Jak mówią optymiści: „damy radę” – można przeczytać w specjalnym przesłaniu księży z Krośniewic do wiernych.

- R E K L A M A -

Pełna treść listu, jaki został opublikowany na stronie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z Krośniewic:

„Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !!!

- R E K L A M A -

Bardzo gorąco Was pozdrawiamy. Mocno za Wami tęsknimy. Tęsknimy za wspólną modlitwą, za wspólnym śpiewem. Brak nam waszych twarzy, spojrzeń, uśmiechów. Wasze miejsca są puste i smutne, ale i my i one czekają. Kościół jest sprzątany i czeka. Pozdrawiamy wszystkich, którzy są chorzy. Życzymy Wam zdrowia. Mamy nadzieję, że jesteście otoczeni wystarczającą miłością i opieką.

Pozdrawiamy tych wszystkich z Waszych rodzin, którzy odbywają kwarantannę a szczególnie tych, którzy czekają na wyniki testów, jeśli tacy są. Jesteśmy z Wami i modlimy się za Was. Pozdrawiamy Lekarzy i Cały personel medyczny po prostu Służbę Zdrowia. Słowa są tu zbyteczne. Domyślamy się jak trudny czas przeżywacie. Pewnie ani studia ani inne ukończone szkoły czy kursy nie przygotowały Was wystarczająco do tej nowej sytuacji. Zresztą chyba nikt z nas nie jest do tej sytuacji przygotowany. Wszyscy uczymy się w biegu. My księża też. Wszyscy więc mamy prawo do błędów, do lęku – bo się uczymy czegoś nowego, nieznanego. Ale uczmy się gorliwie. Jak mówią optymiści: „damy radę”. Pozdrawiamy nauczycieli, dzieci i młodzież. Tych lekcji nigdy nie zapomnicie. Przejdą do historii. Pozdrawiamy służby mundurowe. Dobrze, że jesteście.

- R E K L A M A -

Przed nami Niedziela Palmowa, Wielki Tydzień i Święta, jakich nie było. Choć oddzieleni, odizolowani od świątyni i liturgii zbliżmy się do Boga na wszystkie możliwe sposoby. Zbliżmy się do siebie, odkryjmy wartość relacji rodzinnych, naprawmy przyjaźnie które łączą ludzi niedoskonałych. Jezus Zmartwychwstały przyjdzie mimo drzwi zamkniętych. Na pewno nas nie zostawi. Szykujmy się na spotkanie ze Zmartwychwstałym.

Zanim przyjdą Święta jeszcze przed nami trochę spraw, które chcemy przekazać.

1. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w kościele podczas modlitwy nie może przebywać więcej niż 5 osób prosimy o zrozumienie. Na Mszę mogą przyjść przede wszystkim osoby zamawiające intencję.

2. Codziennie o 20.30 modlimy się na różańcu o ustanie epidemii, za zmarłych i ich rodziny, za chorych, za personel medyczny, pracowników sanepidu, służby mundurowe, za rządzących, za ludzi nauki, za wszystkich, którzy mimo obaw dostarczają i sprzedają potrzebne towary. Modlimy się również o to, aby w tym trudnym czasie nie osłabła nasza wiara aby umocniła się nadzieja i aby miłości pośród nas było coraz więcej. Prosimy Dobrego Boga, aby ten czas był przede wszystkim czasem nawrócenia a nie przerażenia. Modlimy się o odczytanie woli Boga i wypełnienie jej w naszym życiu osobistym i społecznym. Zachęcamy i prosimy wszystkich Was o modlitwę w domach. Modlitwa to nasza ochrona, siła i światło, które daje Bóg .

3. W najbliższy piątek tradycyjnie będą dwie Drogi Krzyżowe o 15.30 i 18.30. Nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta.

Do Zobaczenia. Niech nas Bóg błogosławi.

Wasi księża

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: