reklama
reklama
reklama
reklama

Nowe boisko w Kutnie, dziś nastąpiło oficjalne otwarcie [ZDJĘCIA]

Miłośnicy sportu mogą już korzystać z nowego boiska wielofunkcyjnego. Obiekt wybudowany został na osiedlu Graniczna w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- R E K L A M A -

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński ocenia, że jest to bardzo trafiony pomysł, który odpowiada na potrzeby mieszkańców.

– Obserwuję, że codziennie jest tutaj dużo dzieci korzystających z boiska. Widać ewidentnie, że było to bardzo potrzebne, a więc bardzo dobry pomysł i takie pomysły są najważniejsze – mówi Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Pomysłodawcą projektu był Łukasz Walczak, który podkreśla, że ta inwestycja to potrzeba zgłaszana przez samych mieszkańców osiedla.

– W ubiegłym roku złożyłem projekt do Kunowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki pomocy mieszkańców udało się nam się wygrać. Zostało zbudowane boisko ze sztuczną nawierzchnią. Zainstalowano bramki i kosze, a dodatkowo TBS w Kutnie wsparł nas i ogrodził boisko – mówi Łukasz Walczak.

- R E K L A M A -

Mieszkańcy osiedla jednoznacznie przyznają, że boisko było bardzo potrzebne.

– Nawet, gdy zakładane było ogrodzenia, to już dzieci tutaj się bawiły. Najpierw dzieci najmłodsze, później nieco starsze, a na koniec najstarsze i tak przez cały dzień. Kiedyś było boisko prowizoryczne, które później zostało zaniedbane i zarosło – mówi jedna z mieszkanek.

Boisko przy ul. Granicznej kosztowało 150 000 złotych. Dodatkowe 80 000 zł to koszt zainstalowania ogrodzenia.

(Źródło: Urząd Miasta Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: