Nowe nabytki policji z Kutna. Takich motocykli jeszcze nie miała [ZDJĘCIA]

Do policjantów z kutnowskiej drogówki trafiły nowe motocykle. Nowy sprzęt to dwa motocykle bmw w charakterystycznej nowej kolorystyce.

- R E K L A M A -

Nowe jednoślady będzie można spotkać na kutnowskich drogach jeszcze w tym sezonie jeśli pogoda na to pozwoli. To motocykle marki BMW R 1250 RT w wersji przystosowanej do wymogów policji. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Jednoślady zasilane są dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych.

— Cechą charakterystyczną motocykli są nowe barwy policyjne, które zostały wzbogacone o kolor żółty i wiele elementów odblaskowych. Motocykle wyposażone są w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu. Nowe pojazdy będą używane przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego. Pozwoli to na szybkie dotarcie na miejsca interwencji — mówi komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Dzięki szybkości i zwrotności pozwolą także na pełnienie służby w miejscach z dużym natężeniem ruchu, jak na przykład na zakorkowanej autostradzie. Motocykle BMW zostały zakupione w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, projekt „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”.

(Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)

fot. KPP Kutno

fot. KPP Kutno
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: