Nowe tablice rejestracyjne w Kutnie. Co się zmieni?

Do Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kutnie trafiło 100 kompletów tablic rejestracyjnych pochodzących z nowej serii. Seria ta charakteryzuje się zwiększeniem ilości symboli znajdujących się na tablicach.

Zatem na ulicach Powiatu Kutnowskiego będziemy mogli spotkać pojazdy z tablicami rejestracyjnymi posiadającymi 5 symbole (np. EKU 00001). Dotychczas tablice posiadały jedynie 4 symbole (np. EKU 0001).

- R E K L A M A -

Wydział Komunikacji informuje, iż złożenie wniosków za pośrednictwem urny znajdującej się przy wejściu do budynku Wydziału Komunikacji jest najszybszą formą rejestracji pojazdów. Dziennie kierowcy składają koło 180 wniosków, właśnie o rejestrację pojazdu – mówi Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego

Ponadto w marcu w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kutnie dziennie wydawanych jest:

- R E K L A M A -

– około 65 dowodów rejestracyjnych,
– do 16 wtórników dowodów,
– do 10 wtórników tablic rejestracyjnych oraz
– przeprowadzanych jest do 20 demontaży.

Wydział Komunikacji przypomina, że od 1 stycznia 2021r. kierowca ma 30 dni na zarejestrowanie lub wyrejestrowanie pojazdu. Jednocześnie Biorąc pod uwagę obecną sytuacje epidemiczną w kraju Wydział ma nadzieję na przywrócenie 180 dni, jako terminu na rejestracje/wyrejestrowanie pojazdu – stwierdza Bartosz Czechowski, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kutnie.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: