reklama
reklama
reklama
PanoramaKutna.plKutnoNowe wyposażenie dla strażników miejskich. Takiego sprzętu jeszcze nie mieli

Nowe wyposażenie dla strażników miejskich. Takiego sprzętu jeszcze nie mieli

Kutnowscy strażnicy miejscy mają na wyposażeniu nowy sprzęt. Mowa o paralizatorach, o które w zeszłym roku wnioskował jeden z miejskich radnych.

- R E K L A M A -

Radny Łukasz Walczak, który na co dzień jest policjantem, często porusza sprawy dotyczące kutnowskich strażników miejskich. W zeszłym roku jedna z interpelacji dotyczyła zakupu paralizatorów.

W związku z zapytaniem z dnia 2 sierpnia 2019 dotyczącym zakupu paralizatorów dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej pełniących służbę na terenie miasta Kutna proszę o poinformowanie mnie dlaczego urządzenia nie zostały zakupione do końca 2019 roku, tak jak informował mnie prezydent. Zwłoka w zakupie dodatkowego wyposażenia powoduje bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla interweniujących funkcjonariuszy – pisał ostatnio w interpelacji radny Łukasz Walczak.

- R E K L A M A -

Jak się okazuje, sprzęt ten został już zakupiony.

Takie urządzenia zostały nabyte i są one na wyposażeniu strażników. Zakupione paralizatory posiadają moc poniżej 10mA i są bronią defensywną służącą do neutralizacji napastnika w bezpośrednim kontakcie – informuje Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.


Nie przegap: