reklama
reklama

Nowe wyposażenie dla strażników miejskich. Takiego sprzętu jeszcze nie mieli

Kutnowscy strażnicy miejscy mają na wyposażeniu nowy sprzęt. Mowa o paralizatorach, o które w zeszłym roku wnioskował jeden z miejskich radnych.

- R E K L A M A -

Radny Łukasz Walczak, który na co dzień jest policjantem, często porusza sprawy dotyczące kutnowskich strażników miejskich. W zeszłym roku jedna z interpelacji dotyczyła zakupu paralizatorów.

W związku z zapytaniem z dnia 2 sierpnia 2019 dotyczącym zakupu paralizatorów dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej pełniących służbę na terenie miasta Kutna proszę o poinformowanie mnie dlaczego urządzenia nie zostały zakupione do końca 2019 roku, tak jak informował mnie prezydent. Zwłoka w zakupie dodatkowego wyposażenia powoduje bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla interweniujących funkcjonariuszy – pisał ostatnio w interpelacji radny Łukasz Walczak.

- R E K L A M A -

Jak się okazuje, sprzęt ten został już zakupiony.

Takie urządzenia zostały nabyte i są one na wyposażeniu strażników. Zakupione paralizatory posiadają moc poniżej 10mA i są bronią defensywną służącą do neutralizacji napastnika w bezpośrednim kontakcie – informuje Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: