reklama
reklama

Nowoczesne projekty wnętrz Kraków – trendy 2022

Chcąc się zainspirować na wiosnę, warto przejrzeć najnowsze trendy wnętrzarskie. Zwłaszcza, że w tym roku pojawiło się wiele ciekawych rozwiązań. Jak stworzyć nowoczesne wnętrze?

- R E K L A M A -

Jeśli planujemy remont albo po prostu chcielibyśmy zmienić meble czy dodatki, najpierw powinniśmy mieć pomysł. Jeśli trudno nam na cokolwiek się zdecydować, dobrym pomysłem może być skorzystanie z pomocy architekta lub projektanta.

Wciąż bardzo ważna jest harmonia

Bez względu na to, czy zdecydujemy się sami zaplanować zmiany w naszym wnętrzu, czy też będziemy chcieli skorzystać z pomocy specjalisty, powinniśmy wiedzieć co jest w trendach. W ten sposób będziemy mogli się zainspirować i wprowadzić coś do siebie albo określić architektowi co nam się podoba, a co nie.

- R E K L A M A -

Przeglądając nowoczesne projekty wnętrz Kraków, na pewno zauważymy, że w trendach wciąż znajduje się minimalizm. Oczywiście nie oznacza to, że salon czy kuchnia mają być surowe. Mają być harmonijne, a temu sprzyja nie tylko ograniczenie dodatków czy też innych elementów, ale i ich właściwe dopasowanie.

W każdym, nawet minimalistycznym wnętrzu, mogą pojawiać się najróżniejsze detale. Te muszą do siebie jednak pasować i nie dawać wrażenia natłoku. Sprzyja temu spokojna kolorystyka, która jak najbardziej pozostaje w trendach i w tym roku. Dzięki wprowadzeniu do wnętrza różnych odcieni bieli, szarości, beży czy brązów to wydaje się być spójne. Jeśli zdecydujemy się na jasne kolory w dodatku zyskamy efekt większej przestronności.

- R E K L A M A -

Natura górą

Przeglądając projekty wnętrz Kraków, na pewno zauważymy też, że coraz częściej pojawiają się w nich naturalne materiały. Już w ostatnich latach projektanci stawiali na drewno czy kamień, natomiast w tym roku wszystko pójdzie jeszcze o krok dalej.

Naturalne materiały pojawiały się i będą pojawiać pod różną postacią. Mogą być tłem, tak jak w przypadku drewnianych podłóg czy też kamiennych płyt na ścianie, ale mogą też odgrywać rolę dodatków – mniej lub bardziej dekoracyjnych. W bardzo minimalistycznych wnętrzach będą pojawiać się pod postacią lnianych zasłon, bawełnianych i wełnianych tkanych pledów czy też innych tekstyliów.

Po naturę w 2022 roku będziemy sięgać nie tylko pod postacią naturalnych materiałów, ale i natury w rzeczy samej. Mowa tutaj o roślinach doniczkowych. Duża monstera, cytryna czy kokos posadzona w ozdobnej donicy to to, co będzie pojawiać się w tym sezonie w wielu wnętrzach. Podobnie jak rośliny, które oczyszczają powietrze, do których zalicza się m.in. skrzydłokwiaty.

Pora na niebiesko-fioletowe dodatki

Jednym z najnowszych trendów wnętrzarskich jest wprowadzanie niebiesko-fioletowych dodatków. Najmodniejszym kolorem tego roku został okrzyknięty Very Peri. Przypomina on nieco fiolet kwiatów lawendy.

Kolor ten będzie pojawiał się we wnętrzach głównie pod postacią dekoracji. Chcąc stworzyć eleganckie wnętrze ważne jest jednak, żeby te były dość wysublimowane. Można pokusić się o zakup obrazu lub fototapety w tej tonacji lub dekoracyjnej zastawy stołowej.

więcej na stronie www.monodesign.pl

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: