Nowoczesne wyposażenie kuchni – zobacz czego nie może zabraknąć w Twojej kuchni!

Czego potrzebujesz w Twojej kuchni, byś była odpowiednio przygotowana do każdej sytuacji w kuchni? Zobacz o czym nie możesz zapomnieć, by udało Ci się każde danie i spotkanie ze znajomymi.

Czego potrzebujesz w Twojej kuchni, byś była odpowiednio przygotowana do każdej sytuacji w kuchni? Zobacz o czym nie możesz zapomnieć, by udało Ci się każde danie i spotkanie ze znajomymi.

- R E K L A M A -

Wyposażenie kuchni zacznij od dobrych noży i deski do krojenia

Wystarczy, jeśli zainwestujesz w jeden uniwersalny nóż do wszystkiego? Oczywiście możesz, ale szybko przekonasz się, że to fatalna decyzja. W kuchni musisz mieć przynajmniej trzy noże – z czego jeden do obierania czy krojenia warzyw. Jeśli w Twojej kuchni każdego dnia powstawać będą pyszne aromatyczne potrawy, to zaopatrz się w nóż do mięsa, chleba, czy ryb. Możesz wybrać noże w bloku, jeśli lubisz praktyczne, ale i efektywne dodatki. Na noże w bloku nie potrzebujesz dodatkowego miejsca w szufladzie i masz pewność, że są zawsze bezpiecznie odłożone i co ważne pod ręką, kiedy gotujesz czy przyrządzasz posiłki.

Jeśli noże, to musisz mieć też deskę do krojenia. Przydatne będą przynajmniej dwie – jedna mniejsza i większa. Możesz wybrać drewniane, albo z tworzywa sztucznego. Świetnym rozwiązaniem są też deseczki silikonowe, bardziej pragmatyczne w użyciu, lekkie i nie zajmują zbyt wiele miejsca w kuchni.

- R E K L A M A -

Kubki, filiżanki i szklanki

W Twojej kuchni musi się znaleźć też miejsce na kubki. Jeśli masz małą kuchnię, to możesz wybrać porcelanowe kubki w bardziej eleganckim wydaniu, by były odpowiednie i do serwowania kawy i herbaty. Jeśli cenisz sobie finezję i dobry gust, to postaw też na serwis kawowy, który sprawdzi się podczas większych uroczystości i przyjęć. Musisz przewidzieć też takie sytuacje, kiedy znajomi wpadną do Ciebie z butelką wina albo będą mieli ochotę na latte, dlatego nie obędzie się przynajmniej bez sześciu kieliszków do wina i wysokich szklanek, w których podasz zimne napoje, czy przyrządzisz pyszne latte. Kieliszki do wina na początku kup większe, będą bowiem idealne do każdego rodzaju wina.

Talerze, salaterki – czyli naczynia do podawania posiłków

W przypadku naczyń do serwowania posiłków ważne jest nie tylko, co masz pod ręką, ale też w jakiej ilości masz w domu talerze czy salaterki. Warto, by talerze deserowe, czy głębokie mieć w takiej ilości, by starczyło nie tylko dla domowników, ale też dla odwiedzających Cię gości. Możesz więc wybrać serwis obiadowy na 12 osób albo wybrać zakup naczyń na pojedyncze sztuki. Jeśli często organizujesz przyjęcia bądź często odwiedzają Cię goście, to  zainwestuj też w dodatkowy serwis obiadowy, który w komplecie ma półmiski, sosjerkę czy wazę do zupy. To praktyczne rozwiązanie, które przełoży się na estetyczny wygląd na stole i pozwoli Ci zawsze elegancko przyjąć zaproszonych gości. Obowiązkowo też zaopatrz się w sztućce. Jeśli chcesz raz zainwestować, ale mieć pewność, że kupujesz eleganckie sztućce na długie lata, to wybierz sztućce ze stali nierdzewnej, które możesz myć w zmywarce i nawet po wielu latach eksploatacji nie ujrzysz na nich plamki rdzy czy zaczernienia.

- R E K L A M A -

Wszystko do parzenia kawy i herbaty

Zanim zaczniesz oglądać się za garnkami, patelnią czy talerzami, zaopatrz się w czajnik. Bezprzewodowy czy tradycyjny do zagotowania wody na kuchence – wszystko jedno, ważne by mieć w czym ugotować wodę. Wraz z czajnikiem wybierz dzbanek do parzenia herbaty i kawiarkę, jeśli nic tak nie budzi Cię o poranku, jak właśnie zapach aromatycznej kawy. Kawiarka to dobry zakup, jeśli w pierwszych krokach chcesz przeznaczyć pieniądze na bardziej niezbędne akcesoria niż automat do kawy. Jeśli nie kupiłaś serwisu do kawy, w którym znajduje się mlecznik i cukiernica, to koniecznie dokup takie akcesoria na sztuki. O wiele estetyczniej podasz wtedy gościom mleko czy cukier. 

Co jeszcze przyda się w każdej nowoczesnej kuchni?

W kuchni ważny jest ład i porządek. Dlatego musisz też pomyśleć o akcesoriach do przechowywania żywności, jak np. słoiki, hermetycznie zamykane pojemniki na produkty sypkie, chlebak, czy mniejsze pojemniki na kawę lub herbatę itd. Potrzebujesz jeszcze narzędzi, które ułatwią Ci przyrządzanie potraw – łyżki, łopatki, szpatułki, pędzelki  czy tłuczek do mięsa i wałek do ciasta. Jeśli od czasu do czasu zamierzasz domowników czy gości zaskoczyć własnym wypiekiem, to musisz mieć przynajmniej jedną formę do ciasta – tortownica czy keksówka na początek sprawdzi się znakomicie.

Gdzie kupić?

Zobacz koniecznie sklep amart, w którym możesz w super cenie wyposażyć odpowiednio swoją kuchnie:

Sporządzając naszą listę, chcieliśmy Ci pomóc w urządzaniu Twojej kuchni. Wierzymy, że będzie pomocna, jeśli jesteś na starcie, a szafki świecą pustkami. To jednak nie znaczy, że musisz się ściśle do niej stosować. Może Ty akurat potrzebujesz zupełnie innych przyborów? Może u Ciebie ważniejsze będą kieliszki do szampana niż do wina? Może uwielbiasz sałatki i numerem jeden będą szklane misy? Może nie wyobrażasz sobie kupnych placków ziemniaczanych i niezbędna będzie tarka? Zrób więc własną listę, weź w niej pod uwagę, co lubisz jeść, co często przyrządzasz w kuchni i na ile osób. Wtedy będziesz mieć pewność, że Twoja kuchnia jest idealnie wyposażona i to na każdą okazję.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: