Nowoczesny kompleks sportowy w SP 9 ukończony. „To obiekt, z którego wszyscy możemy być dumni” (ZDJĘCIA)

To nowoczesny obiekt sportowy, z którego wszyscy możemy być dumni – tak o przebudowanym boisku w „Dziewiątce” mówili dziś włodarze Miasta Róż. Za nami konferencja prasowa poświęcona tej inwestycji.

- R E K L A M A -

– Oficjalne otwarcie tego obiektu nastąpi 4 września wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. W sobotę planowany jest na tym obiekcie piknik sportowy, będzie można zrobić pewną próbę, jak to się wszystko zachowuje. Inwestycja ta została zrobiona przede wszystkim ze środków „polskiego „Polskiego Ładu”, było to prawie 5 mln złotych dofinansowania. Całość wyniosła około 6,5 mln złotych. Dokumentacja na modernizację tego obiektu sportowego była wykonana już kilka lat wcześniej, parokrotnie występowaliśmy o dotację do ministerstwa sportu. Byliśmy już kilka razy bardzo blisko, ale nigdy nie udało się tych środków pozyskać. Dopiero z tego „Polskiego Ładu” znalazły się środki i przystąpiliśmy do realizacji. Obiekt jest już odebrany i może funkcjonować. Będzie to obiekt, który będzie służył nie tylko szkole, ale także klubom sportowym i wszystkim innym mieszkańcom, którzy z niego wcześniej korzystali – mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Miasta Kutno.

– Boisko jest wielofunkcyjne, takie było założenie, a więc tradycje SP 9 czyli przede wszystkim lekkoatletyka, mamy 330m bieżnię 6-torową, rzutnie, skocznie. Obiekt będzie służył piłce nożnej, baseballowi, mamy boisko do badmintona. Cały kompleks jest ładnym obiektem i będzie służył mieszkańcom miasta, oczywiście dzieciakom, bo na sporcie dziecięcym i młodzieżowym nam bardzo zależy – dodawał Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.

- R E K L A M A -

– Obiekt jest przeznaczony przede wszystkim dla uczniów SP 9, która ma bardzo znaczące tradycje sportowe, także dla klubów sportowych, z racji tego, że jest tu sztuczna nawierzchnia. Będą z tego korzystać i drużyny seniorskie i juniorzy, zespołów w naszym mieście jest bardzo dużo. Ta nawierzchnia umożliwia treningi zwłaszcza w okresie późno jesiennym, zimowym. Będzie to obiekt dostępny również dla baseballistów, ale też dla lekkoatletów. Poza stowarzyszeniami sportowymi obiekt będzie dostępny także dla mieszkańców Kutna, bo wiemy, że na tym terenie we wcześniejszych czasach zwłaszcza w godzinach wieczornych biegało tam sporo osób i będzie to nadal możliwe – mówił z kolei Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna.

– Chciałbym wyrazić swoje wielkie zadowolenie. Myślę, że wszyscy możemy być dumni z tego nowoczesnego obiektu sportowego. Chciałbym podkreślić jego wielkie znaczenie, obiekt jest ogólnodostępny, nasze miasto nie jest aż tak duże, także będzie można do niego dotrzeć z każdego punktu w ciągu 10 minut. Będzie można trenować swoją kondycje fizyczną i uwalniać endorfiny, będziemy dużo szczęśliwsi. Korzystając z okazji w imieniu swoim i prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego chciałbym zaprosić tutaj w sobotę na pierwszy trening przy SP9, odbędzie się on w sobotę o godzinie 11.00 – mówił Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

O tym, jak ważna była przebudowa boiska, mówiła także dyrektor „Dziewiątki” Małgorzata MargulskaHaczyk. Obecna była także Iwona Pietrzak, która od jutra będzie nową dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Budowa nowoczesnego wielofunkcyjnego obiektu trwała przez ostatnie10 miesięcy Na sztucznej nawierzchni wytyczone zostały m.in. boisko do piłki nożnej i baseballu, do którego zakupione zostały także specjalne tunele treningowe.

Dodatkowo powstało boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do gry w badmintona. Ponadto wybudowane zostały tartanowe bieżnie: sześciotorowa, prosta o długości 110 metrów i czterotorowa, okrężna o długości ponad 330 metrów. Do tego są też miejsca do skoku w dal i trójskoku.

Swoje miejsce mają też miłośnicy skoku w wzwyż oraz pchnięcia kulą. Na terenie kompleksu ustawione zostały stoły do gry w tenisa stołowego, zainstalowane są nowe ławki, a całość jest oczywiście odpowiednio oświetlona.

Rozbudowa infrastruktury sportowej będzie służyć zarówno wychowankom największej placówki oświatowej w mieście jak i mieszkańcom. Obiekt będzie bowiem otwarty dla wszystkich trenujących.

Miasto Kutno zapłaciło za inwestycję około 6 500 000 złotych. 5 000 000 złotych to pieniądze z pozyskanego dofinansowania z „Polskiego Ładu”. Wykonawcą inwestycji była firma ADA-Light z powiatu gostynińskiego.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: