Nowy dowódca kutnowskiego batalionu. Doświadczony żołnierz, był w Afganistanie

Kutnowski 92 batalion lekkiej piechoty od 19 kwietnia ma nowego dowódcę. Z dniem 19 kwietnia br. obowiązki objął ppłk Arkadiusz Wypych.

Nowy dowódca 92blp decyzję o przyjęciu obowiązków otrzymał z rąk dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Pawła Wiktorowicza. Uroczystość objęcia obowiązków odbyła się 19 kwietnia.

- R E K L A M A -

Ppłk Arkadiusz Wypych rozpoczął swoją służbę w wojsku w 1992 roku. Jest doświadczonym oficerem, w 2013 roku był uczestnikiem Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Brał udział w licznych kursach doskonalących. Służył m. in. w 3 Rejonowej Bazie Materiałowej, 1 Dywizjonie Lotniczym i 3 Regionalnej Bazie Logistycznej. Od ponad roku był zastępcą dowódcy – szefem sztabu 92blp w Kutnie.

Kutnowski batalion wchodzi w struktury 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. ”Warszyc”. Swoim stałym rejonem odpowiedzialności obejmuje powiaty: kutnowski, radomszczański, piotrkowski, opoczyński, tomaszowski, rawski i skierniewicki. W 92blp służy blisko 500 terytorialsów.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: