Nowy pies w kutnowskiej komendzie. „Juma” rozpoczyna służbę

W Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie swoją służbę rozpoczął wyjątkowy policjant. ,,Juma” to sześcioletni owczarek niemiecki. Razem ze swoim przewodnikiem w sierpniu ukończyli kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. "Juma" to specjalistka od wyszukiwania zapachów narkotyków. Jest to trzeci czworonożny funkcjonariusz służący w kutnowskiej komendzie.

- poniżej dalsza część artykułu -

Aby psy mogły pracować w naszych szeregach, muszą posiadać odpowiednie predyspozycje. Jest to skrupulatnie sprawdzane jeszcze przed zakupem czworonoga.

- poniżej dalsza część artykułu -

Później pies wraz ze swoim przewodnikiem trafia na kurs, po ukończeniu którego otrzymują atest i od tej chwili mogą wspólnie wykonywać zadania służbowe. Policjanci, którzy decydują się na pracę ze zwierzętami, muszą mieć do nich odpowiednie podejście. Oprócz stanowczości, muszą po prostu je lubić, natomiast nie mogą się ich bać. Warunkiem sukcesu jest świetnie wyszkolony i zgrany duet przewodnik i pies służbowy.

,,Juma ” jest psem przeszkolonym do wyszukiwania zapachów narkotyków. Razem ze swoim przewodnikiem mł.asp. Marcinem Bigosińskim kurs ukończyli w sierpniu. Zapewne stworzą zgrany duet, bowiem opiekun „Jumy” jest doświadczonym przewodnikiem.

- poniżej dalsza część artykułu -

Od 5 lat również opiekuje się i patroluje ulice miasta Kutna wraz z ” Lubą” – psem patrolowo-tropiącym.


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen