O milion za dużo. Miasto ogłasza kolejny przetarg na przebudowę dróg

Do wyłonienia wykonawcy największej inwestycji drogowej potrzebny będzie drugi przetarg. Podczas pierwszego postępowania do Urzędu Miasta wpłynęły cztery oferty.

- R E K L A M A -

Jak informuje kutnowski magistrat, najtańsza złożona przez BMB Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k. z Gostynina opiewała na ponad 28 162 000 złotych, co jest o ponad milion złotych droższą niż środki finansowe przeznaczone na to zadanie.

– W ramach tej dużej inwestycji aż osiem ulic w Kutnie zostanie zmodernizowanych. Prace prowadzone będą kompleksowo, a większość ulic oprócz nowych nawierzchni, zyska również oświetlenie, odwodnienie i kanalizację sanitarną. Przy niektórych pojawią się także chodniki – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 23 500 000 złotych.

- R E K L A M A -

Cztery drogi spośród ośmiu wyznaczonych do przebudowy, znajduje się w obrębie osiedla Łąkoszyn, co pozwoli zagospodarować i podnieść komfort życia mieszkańców. Oprócz tego przebudowy doczeka się też ulica Zimowa, o której modernizację miasto starało się już od kilku lat.

Ponadto przebudowane zostaną trzy ulice znajdujące się w obrębie strefy przemysłowej na Sklęczkach. W tym ulica Ekonomiczna, która poprowadzi do nowo budowanego zakładu produkcyjnego.

- R E K L A M A -

Firmy, które chcą podjąć się prac budowlanych mają czas na złożenie niezbędnych dokumentów do 22 marca do godziny 9:00.

Lista ulic, które zostaną przebudowane w ramach inwestycji:

  1. Zimowa
  2. Sklęczkowska Bis
  3. Odlewnicza
  4. Polna
  5. Gliszczyńskiego
  6. Kucieńskiego
  7. Kostki Gadomskiego
  8. Ekonomiczna (wraz z przebudową skrzyżowania z DK 92)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: