Obóz żeglarski dla dzieci – oryginalny sposób na spędzanie wolnego czasu!

Żeglowanie to aktywność na świeżym powietrzu zyskująca rosnące grono miłośników w każdym wieku. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko również poznało jego zalety, koniecznie poślij je na specjalny obóz. Wcześniej dowiedz się jednak, dlaczego będzie to wspaniały wybór!

- R E K L A M A -

Jeśli Twoje dziecko lubi aktywności fizyczne na świeżym powietrzu, kocha poznawać nowe rzeczy oraz chcesz wpłynąć na kształtowanie jego charakteru, poślij je na obóz żeglarski. Jakie są warunki uczestnictwa i dlaczego warto? Przeczytaj poniższy artykuł!

Dla kogo obóz żeglarski? Poznaj wymogi!

Nie każde dziecko może wziąć udział w obozie żeglarskim. W większości przypadków obowiązują limity wiekowe – istnieją obozy przeznaczone dla dzieci w wieku 11-13 lat oraz młodzieży w wieku 14-17 lat. Należy zaznaczyć, że uczestnikami są wyłącznie dzieci i młodzież, a także osoby nadzorujące grupę – rodzice nie wyjeżdżają razem ze swoimi pociechami. Ostatnimi wymogami jest już jedynie chęć uczestnictwa w obozie, dobry humor oraz stan zdrowia pozwalający na taką formę aktywności.

- R E K L A M A -

Obóz żeglarski a patent żeglarski

Wielu rodziców zastanawia się jednak, czy ich dziecko musi posiadać patent żeglarski. To dokument pozwalający na prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych i morskich, konieczny choćby do poruszania się po jeziorach mazurskich. Można uzyskać go dopiero od 14. roku życia, dlatego obozy przeznaczone dla dzieci w wieku 11-13 lat nie wymagają posiadania tego dokumentu. Dzieci nie będą prowadziły łodzi, lecz poznają teorię żeglowania, zaszczepią w sobie pasję do takiej aktywności oraz miło spędzą czas.

A co ze starszymi uczestnikami? Tutaj również nie ma obowiązku posiadania patentu żeglarskiego! Należy jednak wiedzieć, że w trakcie trwania obozu żeglarskiego istnieje możliwość podejścia do egzaminu i uzyskania stosownego patentu, co może być wstępem do niesamowitej przygody w późniejszym wieku!

- R E K L A M A -

Korzyści z uczestnictwa w obozach żeglarskich

Podczas trwania obozu żeglarskiego uczestnicy będą mogli cieszyć się walorami żeglowania po wspaniałych, malowniczych jeziorach. Zrelaksują się, obserwując faunę i florę charakterystyczną dla zbiorników wodnych, zdobędą podstawy teoretyczne żeglowania oraz poznają nowych ludzi. Na takich obozach nierzadko zawiązują się przyjaźnie na całe życie. Młodzież od 14. roku życia może zdobyć patent żeglarski. Jeśli wiatr sprzyja, można poćwiczyć manewrowanie i nauczyć się żeglarstwa w praktyce. Uczestnicy obozu nauczą się życia i funkcjonowania na jachcie.

Dodatkowo organizowane są aktywności poza jachtem. Uczestnicy mogą poznać m.in. tajniki kuchni mazurskiej, rozpalić wieczorne ognisko z szantami, a nawet zwiedzić okoliczne atrakcje czy zabytki. Innymi słowy, w ramach obozu żeglarskiego prowadzone jest także zwiedzanie Mazur. Podczas niego na Mazurach dzieci i młodzież będą miały również mnóstwo czasu na zabawę i relaks. Czas wolny celem nawiązywania przyjaźni czy po prostu odpoczynku jest niezwykle istotny.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: