reklama
reklama

Obroże, smycze dla psa, szelki — najistotniejsze akcesoria, których potrzebuje Twój pupil

Właściciel każdego czworonożnego towarzysza zdaje sobie sprawę, jak istotne jest posiadanie pewnej puli akcesoriów dla zwierzęcia. Wśród nich znajdziemy miski, legowisko, obrożę, szelki czy smycze. Te przedmioty mają realny wpływ na jakość życia z psem. Są niezbędne zarówno dla samego psiaka, jak i dla właściciela, który musi zagwarantować zwierzęciu pewien standard życia. Warto stawiać na produkty wysokiej jakości. Sprawdź, czym powinny charakteryzować się te akcesoria, by spełniały swoją rolę!

- R E K L A M A -

Szelki dla psa są rodzajem uprzęży. Służą głównie do kontrolowania i prowadzenia czworonoga podczas spacerów. Noszone są obecnie znacznie częściej, gdyż przypięcie smyczy do standardowej obroży było obarczone ryzykiem uszkodzenia szyi psa. Szelki z kolei pozwalają na rozłożenie ciężaru na całe ciało czworonoga. W ten sposób zwierzę jest znacznie bezpieczniejsze, a przy okazji jest mu wygodniej.

Szelki, smycze i obroże dla psa — czym powinny się charakteryzować?

Szelki dla psiaka dostępne są w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach online w wielu rozmaitych kolorach i wersjach. Można dopasować je z łatwością do potrzeb każdego czworonoga, jak i do jego rasy. Współcześnie tworzone szelki wyposażone są w dodatkowe kieszenie, uchwyty, które umożliwiają przenoszenie dodatkowych przedmiotów, jak np. zabawki dla psa, czy butelka z wodą.

- R E K L A M A -

Na rynku dostępne są również obroże dla psa. Ten rodzaj akcesoriów dla czworonożnych przyjaciół pozwala na kontrolowanie ruchów psa, jak i na dokładniejsze trzymanie w ryzach. Obroże produkowane są z materiałów syntetycznych, jak i naturalnych. Obroża współcześnie może mieć dodatkowe funkcje, takie jak kieszeń na identyfikator, który przyda się w sytuacji zaginięcia psa bądź miejsce na naklejkę. 

Obroże mogą również zawierać elementy dźwiękowe, jak np. dzwonek, który umożliwi właścicielowi łatwiejsze odnalezienie psa po spuszczeniu ze smyczy. Bardzo często takie elementy generujące dźwięki przydają się również podczas treningów.

- R E K L A M A -

Smycze to kolejne z akcesoriów, które są praktycznie niezbędne dla właścicieli psów. Służą do prowadzenia zwierzęcia. Nie pozwalają psu wymknąć się spod kontroli właściciela. Smycze wykonywane są z materiałów syntetycznych, ale i naturalnych (skóra). Dostępne są w rozmaitych wersjach pod względem długości czy grubości. Z pewnością każdy właściciel znajdzie coś dla swojego psiaka.

Niezbędnik podczas podróży — paszport dla psa

Paszport dla psa, choć nie jest gadżetem czy akcesorium, jest niezbędną rzeczą, jeśli planujesz podróżować ze swoim pupilem po terenie Unii Europejskiej i nie tylko. Paszport potwierdza przebywanie czworonoga pod stałą opieką weterynaryjną, a także podkreśla, iż pies spełnia wszelkie wymagania. W paszporcie powinny znaleźć się dane właściciela, jak i opis zwierzęcia oraz wszelkie szczepienia, jakie czworonóg otrzymał. Poza formalnymi wymogami paszport jest też gwarancją bezpieczeństwa w sytuacji, kiedy pies się zagubi.

artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: