reklama
reklama

„Obywatele Ukrainy budują z nami gospodarkę miasta i powiatu kutnowskiego”. KO solidarna z Ukrainą

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej z Kutna w związku z rosyjską agresją są solidarni z narodem ukraińskim. Wystosowali pisma do władz Miasta Kutno i Powiatu Kutnowskiego, w którym podkreślają, że „obywatele Ukrainy od lat budują z nami gospodarkę miasta i powiatu”.

- R E K L A M A -

– Dziś w nocy putinowska Rosja zaatakowała niepodległą, suwerenną i demokratyczną Ukrainę. Jesteśmy przekonani, że w tej trudnej sytuacji jako wspólnota samorządowa Kutna i Powiatu Kutnowskiego stoimy solidarni z narodem ukraińskim – napisali do władz miasta i powiatu przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej z Kutna.

Jak piszą Artur Gierula, Wojciech Ziółkowski i Patryk Barański z KO, „niewykluczone jednak, że w najbliższych miesiącach i nam w związku z tą brutalną agresją przyjdzie zdać egzamin z człowieczeństwa”.

- R E K L A M A -

– Obywatele Ukrainy od lat budują z nami gospodarkę naszego miasta i powiatu. Bez ich ciężkiej pracy, funkcjonowanie wielu sektorów nie byłoby dziś możliwe. Dlatego też uważamy, że powinniśmy przygotować się na udzielenie wszelkiej niezbędnej pomocy nie tylko Ukraińcom przebywającym w Kutnie, ale również ich rodzinom przebywającym dziś na Ukrainie, a także każdemu, kto w związku z rosyjską napaścią będzie potrzebował pomocy – czytamy w wystosowanym piśmie.

Działacze KO dopytują władze miasta i powiatu: czy biuro Zarządzania Kryzysowego ma opracowany plan działania na wypadek potrzeby przyjęcia uchodźców wojennych? Jeśli tak, w jakiej liczbie? Czy stworzono plan działania w zakresie ewentualnej potrzeby przeprowadzenia zbiórki i przekazania na Ukrainę żywności, leków, środków higieny etc?

- R E K L A M A -

– Mając na uwadze powagę sytuacji, pozostajemy do dyspozycji przy organizacji wszelkich koniecznych działań. Jednocześnie uprzejmie wnioskujemy, aby na znak solidarności, na maszcie przed Urzędem zawiesić ukraińską flagę – mówią przedstawiciele kutnowskiej Koalicji Obywatelskiej.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: