REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

Od czego zacząć naukę tatuowania?

poniżej dalsza część artykułu

Tatuaż zawsze Cię zachwycał? Przynajmniej część Twojego ciała pokrywają wyraziste, niebanalne i trwałe wzory? Chcesz spróbować teraz samodzielnego tatuowania, ale nie wiesz od czego zacząć naukę oraz przygotowanie do tego? Najlepiej udać się do profesjonalnej szkoły i tam pozyskać wszelkie informacje. Zanim jednak to zrobisz, poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Czy masz predyspozycje?

Wiele osób marzy, aby zostać np. artystą malarzem, albo chirurgiem. Często jednak okazuje się, że te profesje stawiają przed ich adeptami liczne wyzwania. Zawód tatuażysty także wymaga szeregu umiejętności artystycznych oraz chirurgicznej wręcz precyzji. Jeżeli zatem podziwiasz jedynie tatuaże własne i innych – pora wziąć się do podstawowego treningu praktycznego, jakim jest rysowanie. Tak, tak – zanim sięgniesz po odpowiedni sprzęt i igłę Twoja nauka tatuażu odbywać powinna się na papierze. Tutaj wciąż jest wiele miejsca na błędy, ćwiczenie własnej, unikalnej kreski i pewnych ruchów podczas prowadzenia narzędzia, jakim zazwyczaj jest wówczas ołówek. Praktycznie nie ma możliwości podjęcia nauki w szkole dla profesjonalistów w tym zakresie bez własnego, bogatego portfolio artystycznego w tej dziedzinie. Trwałe i piękne tatuaże wymagają perfekcyjnego wykonania co do najmniejszego detalu. Dobry tatuażysta angażuje zatem w swojej pracy talent artysty i odpowiedzialność chirurga. Ta ostatnia nie sprowadza się tylko do precyzyjnego wykonania tatuażu, ale również, a może przede wszystkim – do wykonania go w sterylnych, nie zagrażających zdrowiu klienta warunkach. A zatem BHP w pracy chirurga i tatuażysty obejmują podobny zakres. Obydwaj pracują na żywych, ludzkich tkankach. To jedna z podstawowych kwestii, jakich dowiesz się podczas kursu, wybierając chociażby kurs tatuażu PAREDO

Zostań tatuażystą

poniżej dalsza część artykułu

Tatuować można chcieć zawodowo, albo amatorsko, jednak bez względu na to, czy traktujesz to jako sposób na zarabianie pieniędzy, czy jedynie formę uprawiania sztuki, warto przygotować się do tego na profesjonalnym kursie, dającym wszelkie uprawnienia. Tatuowanie nie jest zwykłym hobby, które możesz uprawiać kiedy masz na to ochotę, bez odpowiednich kwalifikacji. Niezależnie od tego czy tatuaże zamierzasz robić zawodowo, czy amatorsko – zawsze jest to obwarowane licznymi przepisami, między innymi SANEPIDU. Nauka tatuowania w szkole z prawdziwego zdarzenia uzmysłowi Ci między innymi to, jak ważne dla bezpieczeństwa i zdrowia jest korzystanie z wykwalifikowanych salonów tatuażu. To także miejsce, gdzie poznasz specyfikę kontaktu z klientami takich salonów i inne arkana niewątpliwej sztuki, jaką jest tatuowanie. 

reklama

Warto przeczytać:

reklama