Od dziś mniej covidowych łóżek w Kutnie, otwierają kolejne oddziały

Od dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym będzie mniej covidowych łóżek. Dzięki temu normalne funkcjonowanie zostanie przywrócone na kolejnych oddziałach.

Od dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym będzie mniej covidowych łóżek. Dzięki temu normalne funkcjonowanie zostanie przywrócone na kolejnych oddziałach.

Decyzją Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego od dziś (1 marca) do odwołania, Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o. w Kutnie, będzie realizował świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem, i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie 100 miejsc dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, w tym 3 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Zmniejszenie liczby łóżek o 70 miejsc umożliwia przywrócenie funkcjonowania oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym, oddziału rehabilitacyjnego z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej oraz 3 łóżek intensywnej terapii, celem udzielania świadczeń pacjentom niezakaźnym – czytamy w wydanym komunikacie.

Przypomnijmy, od 30 października 2020, Kutnowski Szpital Samorządowy decyzją Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego został placówką zakaźną. W związku z tym w Kutnie pojawiło się 241 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

W grudniu „odmrożono” 40 łóżek na ginekologii i położnictwie. Teraz otwarte zostały kolejne oddziały.

reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama