Od jutra mogą ruszyć ogródki gastronomiczne! „Szykujemy się na poważnie” (FOTO)

Od jutra, soboty 15 maja, wkraczamy w kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Zniesiony zostanie m.in. obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, a także ruszy gastronomia zewnętrzna.

Dzięki temu od jutra będzie można napić się kawy czy piwa na świeżym powietrzu. W centrum Kutna trwają przygotowania do letniego sezonu i jeśli pogoda pozwoli, lada dzień ruszą ogródki gastronomiczne Alternatywy i Jaśnie Pańskiej.

- R E K L A M A -

Rząd przypomina o wciąż obowiązujących ograniczeniach. Należy przestrzegać kilku zasad m.in. dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika)

Docelowo na Pl. Piłsudskiego i Królewskiej ma pojawić się jeszcze kilka zewnętrznych punktów gastronomicznych.

- R E K L A M A -

Z kolei za dwa tygodnie, 21 maja (piątek) udać będziemy mogli się do wnętrza lokali gastronomicznych. Obowiązywać będą jednak wciąż restrykcje:

  • maks. 50 proc. obłożenia
  • dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: