Od piątku będzie można podziwiać Panoramę Historii Kutna

Szykuje się nowość w kutnowskiej przestrzeni miejskiej. Na piątek (09.09) zaplanowany jest wernisaż wystawy Panoramy Historii Kutna. Panorama przedstawia historię miasta przy pomocy najbardziej czytelnej formy przekazu informacji – infografiki.

- R E K L A M A -

Jej autorem jest Rafał Piekarski (ur. 1980) kiedyś uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Kutnie, ceniony w Polsce i za granicą (głównie w Niemczech) infografik i ilustrator, laureat najważniejszych na świecie nagród z dziedziny projektowania informacji. Rafał Piekarski jest również historykiem (Uniwersytet Warszawski), doktorantem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w ramach pracy doktorskiej realizuje podobny do Panoramy Historii Kutna projekt.

– Czy stawialiście sobie pytanie kiedy powstało Kutno? Jakie są najważniejsze postacie w dziejach miasta? Które z grup mieszkańców nadawały ton społeczności kutnowskiej? Czy może jakie budowle dominowały w krajobrazie miasta? Odpowiedzią jest Panorama Historii Kutna – graficzna podróż w czasie od pradziejów i legendarnego Piotra z Kutnej Hory po współczesność – zachęca na swoim profilu w mediach społecznościowych Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

W przygotowaniach uczestniczyło także grono konsultantów z Muzeum Regionalnego. Panorama Historii Kutna będzie do obejrzenia od piątku (09.09) w pawilonie wystawienniczym na placu Wolności (od godz.14:00). Zapraszamy.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: