REKLAMA
niedziela, 3, lipiec 2022
REKLAMA

Od poniedziałku ferie. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo dzieci

poniżej dalsza część artykułu

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczynają ferie zimowe, które potrwają w tym roku od 29 stycznia do 11 lutego 2018 roku. Dla dzieci to czas odpoczynku, zaś dla policjantów okres wzmożonej pracy.

Policjanci województwa łódzkiego już od połowy stycznia 2018 roku w związku ze zwiększonym ruchem turystycznym zwiększyli liczbę patroli, które zwracają szczególną uwagę na środki komunikacji zbiorowej, bezpieczeństwo na dworcach i głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez centrum Polski.

poniżej dalsza część artykułu

Bezpieczne FERIE to przede wszystkim BEZPIECZNA DROGA DO CELU. Wyprzedzająco funkcjonariusze uczą jak właściwie przygotować pojazd do drogi. Przypominają o konieczności sprawdzenia stanu technicznego, zabezpieczeniu przewożonego sprzętu, stosowaniu fotelików dla najmłodszych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa, a także dostosowaniu prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych i oraz unikania zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas kierowania pojazdem (czasem są to detale jak wyszukiwanie ulubionej płyty czy też ukochany pies przemieszczający się po aucie, po odczytywanie czy pisanie sms-ów.)

Przypominamy o możliwości skontrolowania autobusu i kierowców takich pojazdów. Wszelkie informacje dotyczące miejsc i czasu takich kontroli są dostępne na stronach internetowych policji. Takich niezapowiedzianych kontroli drogowych należy spodziewać się także na trasie przejazdu.

poniżej dalsza część artykułu

Równolegle do kontroli na drogach policjanci współpracując z kuratorium oświaty oraz innymi podmiotami pozarządowym prowadzą działania edukacyjno-profilaktyczne w placówkach oświatowych na temat bezpiecznego wypoczynku podczas ferii, a także będą kontynuować tego typu przedsięwzięcia na zimowiskach i półkoloniach.

źródło: KWP Łódź

reklama

Warto przeczytać:

reklama