Od poniedziałku ferie. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo dzieci

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczynają ferie zimowe, które potrwają w tym roku od 29 stycznia do 11 lutego 2018 roku. Dla dzieci to czas odpoczynku, zaś dla policjantów okres wzmożonej pracy.

- R E K L A M A -

Policjanci województwa łódzkiego już od połowy stycznia 2018 roku w związku ze zwiększonym ruchem turystycznym zwiększyli liczbę patroli, które zwracają szczególną uwagę na środki komunikacji zbiorowej, bezpieczeństwo na dworcach i głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez centrum Polski.

Bezpieczne FERIE to przede wszystkim BEZPIECZNA DROGA DO CELU. Wyprzedzająco funkcjonariusze uczą jak właściwie przygotować pojazd do drogi. Przypominają o konieczności sprawdzenia stanu technicznego, zabezpieczeniu przewożonego sprzętu, stosowaniu fotelików dla najmłodszych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa, a także dostosowaniu prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych i oraz unikania zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas kierowania pojazdem (czasem są to detale jak wyszukiwanie ulubionej płyty czy też ukochany pies przemieszczający się po aucie, po odczytywanie czy pisanie sms-ów.)

- R E K L A M A -

Przypominamy o możliwości skontrolowania autobusu i kierowców takich pojazdów. Wszelkie informacje dotyczące miejsc i czasu takich kontroli są dostępne na stronach internetowych policji. Takich niezapowiedzianych kontroli drogowych należy spodziewać się także na trasie przejazdu.

Równolegle do kontroli na drogach policjanci współpracując z kuratorium oświaty oraz innymi podmiotami pozarządowym prowadzą działania edukacyjno-profilaktyczne w placówkach oświatowych na temat bezpiecznego wypoczynku podczas ferii, a także będą kontynuować tego typu przedsięwzięcia na zimowiskach i półkoloniach.

- R E K L A M A -

źródło: KWP Łódź

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: