reklama
reklama

Odpowiednie obuwie robocze na letnie dni – komfort, styl i wygoda

Odpowiednie obuwie robocze na letnie dni powinno łączyć komfort, styl i funkcjonalność, spełniając jednocześnie określone wymogi względem bezpieczeństwa oraz ochrony. Na co zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru? Co powinno być dla nas priorytetem? Podpowiadamy!

- R E K L A M A -

Obuwie ochronne – niezwykle ważny element wyposażenia BHP

Obuwie robocze należy do grona podstawowych i niepomijalnych elementów wyposażenia BHP każdego pracownika. Ich zadaniem jest ochrona stóp przed wieloma możliwymi niebezpieczeństwami mogącymi wystąpić w miejscu pracy. W zależności od jej charakteru ultralekkie buty robocze muszą chronić przed różnego rodzaju przebiciami, przecięciami, czy też upadkami ciężkich przedmiotów na palce. Właśnie dlatego odpowiedni i przemyślany wybór obuwia jest bardzo ważny. Na co należy zwracać uwagę?

cutting iron fittings with a grinder.

Materiały i zastosowane rozwiązania

Latem kluczową rolę odgrywa przewiewność i odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Właśnie dlatego obuwie robocze powinno być wykonane z lekkich, oddychających materiałów, takich jak siatka czy skóra. Warto również zwrócić uwagę na obuwie z antybakteryjnymi wkładkami, które pomagają zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów oraz redukują ryzyko powstawania grzybicy.

- R E K L A M A -

Odpowiedni poziom ochrony

Pomimo letnich temperatur, bezpieczeństwo nie może zostać pominięte. Obuwie robocze powinno posiadać standardowe elementy ochronne, takie jak stalowe lub kompozytowe noski chroniące przed uderzeniami i przygnieceniem. Ważne jest również, aby podeszwa obuwia była antypoślizgowa i odporna na różnego rodzaju oleje lub inne substancje chemiczne, które mogą występować w miejscu pracy. Dobrym przykładem obuwia, które spełnia tego rodzaju kryteria, są buty robocze Procera.

Closeup of trekking leather boot on the rock in mountain

Wygoda i prawidłowe podparcie stopy

Wygodne obuwie to takie, które dobrze dopasowuje się do kształtu stopy, zapewniając jej odpowiednie wsparcie, zwłaszcza dla łuku stopy i stabilizację pięty. Ergonomicznie zaprojektowane buty robocze np. z amortyzującymi wkładkami, zapewniają potrzebną ulgę przy długotrwałej, stojącej pozycji lub regularnym chodzeniu. Lekkość obuwia jest również kluczowa. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć nadmiernego zmęczenia, co przełoży się na długofalowe korzyści dla naszych kończyn.

- R E K L A M A -
Legs hiking in spring forest mountain

Styl i estetyka

Choć funkcjonalność powinna być stawiana na równi z bezpieczeństwem, to styl obuwia roboczego również odgrywa ważną rolę dla wielu osób. Jest to szczególnie istotne w przypadku kiedy pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientami. W związku z tym producenci oferują obuwie robocze w różnych kolorach, a także stylach, co pozwala dopasować je do indywidualnych preferencji lub dobrać je zgodnie z wymogami danej firmy.

Trucker Getting in the Truck. Driver Shoe and Leg Closeup. Long Haul Transportation.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego obuwia roboczego na letnie dni wymaga od nas uwzględnienia wielu czynników. Począwszy od komfortu i bezpieczeństwa, przez styl, aż po zachowanie odpowiednich norm i regulacji. Dobre obuwie robocze nie tylko zwiększa wydajność pracownika, lecz także zapewnia ochronę i komfort przez cały dzień pracy. Chcąc znaleźć tego rodzaju buty warto sprawdzić ofertę sklepu Dawpol – hurtownia artykułów BHP na najwyższym poziomie!

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: