PanoramaKutna.plKulturaOdpust w parafii św. Wawrzyńca, wiele kramów w centrum Kutna

Odpust w parafii św. Wawrzyńca, wiele kramów w centrum Kutna [ZDJĘCIA]

Jak co roku, 10 sierpnia w Kutnie odbywa się odpust parafii pw. św. Wawrzyńca. Z tej okazji w centrum Kutna pojawiło się wiele straganów z różnego typu upominkami.

-

Przez wiele lat odpust odbywał się płycie parkingu przy Placu Wolności. Teraz jednak, po zrewitalizowaniu centrum Miasta Róż, stragany zostały ustawione wzdłuż deptaka na Placu Wolności. Na stoiskach tradycyjnie znaleźć można dosłownie wszystko – zabawki, upominki, obwarzanki i wiele, wiele innych.

„Nasza Parafia przeżywa 10 sierpnia odpust ku czci św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Na początku Eucharystii Ksiądz Biskup wprowadzi relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, który w 1983 roku na Ziemi Kutnowskiej sprawował Eucharystię i głosił słowo Boże. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej. Zapraszamy do licznego udziału” – czytamy na stronie parafii pw. św. Wawrzyńca.-

Nie przegap: