reklama
reklama

Odwołane imprezy masowe w całym kraju, zamknięcie niektórych szkół. Jakie decyzje podejmą władze w regionie?

Odwołanie wszystkich imprez masowych w kraju, a także zamknięcie szkół czy instytucji kulturalnych w niektórych miastach – to tylko z niektórych decyzji, jakie zapadają w związku z epidemią koronawirusa. W Polsce odnotowano już 18 przypadków zakażenia wirusem z Wuhan.

- R E K L A M A -

Po pojawieniu się pierwszego zakażenia koronawirusem w Poznaniu władze tamtejszego miasta podjęły decyzję, że w najbliższym czasie zamknięte mają zostać m.in. szkoły, przedszkola czy instytucje kulturalne.

Jak się okazuje, Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa, czy nie wprowadzić takich działań w całym kraju. O to, czy kutnowski magistrat i starostwo powiatowe rozważają takie rozwiązanie zapytaliśmy dziś biuro prasowe – poinformujemy niezwłocznie, po otrzymaniu odpowiedzi.

- R E K L A M A -

Dyrektorzy mają obserwować sytuację w najbliższym otoczeniu i adekwatnie podejmować decyzje o zawieszeniu zajęć – powiedział na dzisiejszej konferencji Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej. – Przypominamy dyrektorom o zachowaniu podstawowych warunków higieny. W każdej szkole powinno być mydło i środki czystości, by spełniać zalecenia Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Z ogromnym zrozumieniem przyjmuję decyzję samorządów o zamykaniu szkół. Analizujemy tę sytuację na bieżąco. Jesteśmy w kontakcie z samorządami. Kolejne decyzje będą podawane do wiadomości publicznej w najbliższym czasie – komentuje premier Mateusz Morawiecki.

- R E K L A M A -

Dziś potwierdzono 18 przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Zachorowań może jednak przybywać.

W najbliższym czasie może być wzrost zachorowań. To zależy od naszych zachowań i stosowania się do zaleceń epidemiologów. Musimy unikać dużych skupisk, zmieniać swoje przyzwyczajenia – komentował podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Jakie decyzje podejmie Wojewoda?

Dziś o 11:30 w Łodzi ma odbyć się konferencja prasowa, na której przekazane zostaną informacje o działaniach podjętych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w związku z zagrożeniem koronawirusem.

W spotkaniu będą uczestniczyć m.in.: marszałek Grzegorz Schreibber i przedstawiciele instytucji kultury podległych samorządowi województwa łódzkiego.

Na całym świecie odnotowano już ponad 114 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło ponad 4 tysiące osób. W Europie najwięcej przypadków pojawiło się we Włoszech (9172) – dane na 10.03.2020, godz. 11:25.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: