reklama

Odwołany lot śmigłowca LPR z powodu trudnych warunków, strażacy znów ruszyli na pomoc

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po raz kolejny miał interweniować w powiecie kutnowskim, jednak jego lot z powodu trudnych warunków pogodowych został odwołany. Na miejsce zadysponowani zostali strażacy.

Około godziny 9.30 kutnowscy strażacy zostali wysłani do miejscowości Krzesin Parcela (gm. Kutno), gdzie pilnej pomocy potrzebowała osoba i lądować miał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z powodu trudnych warunków – padający od kilku godzin w regionie śnieg – lot został jednak odwołany.

- R E K L A M A -

Jak mówi dyżurna KP PSP w Kutnie st. asp. Ewelina Skibińska–Pyda, strażacy zabezpieczyli pacjenta do czasu przyjazdu wolnej karetki zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przekazali medykom.

W ciągu ostatniego tygodnia nie ma praktycznie dnia, aby strażacy nie uczestniczyli w tzw. izolowanych zdarzeniach ratownictwa medycznego. Są to zdarzenia, do których nie ma możliwości natychmiastowego zadysponowania karetki lub gdy przewidywany czas dotarcia karetki jest znacznie dłuższy, niż czas dotarcia straży pożarnej.

Warto nadmienić, że w powiecie kutnowskim stacjonują cztery karetki WSRM: dwie w Kutnie i po jednej w Krośniewicach i Żychlinie.

- R E K L A M A -

Strażacy ostatnio często współpracują również z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Współpraca ta polega chociażby na zabezpieczaniu lądowań śmigłowców LPR. Strażacy posiadają specjalne przeszkolenie w tym zakresie, co pozwala wylądować śmigłowcowi w dogodnym miejscu, możliwie blisko miejsca zdarzenia.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ostatnich dniach lądował między innymi w Mnichu Południe, Żychlinie, Pleckiej Dąbrowie czy Kolonii Sójki.

- R E K L A M A -


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: