Ogrodowy kojec dla psa – bezpieczeństwo i wygoda

Każdy właściciel psa chce zapewnić swojemu pupilowi możliwie najlepsze warunki. Należy pamiętać, że posiadanie zwierzaka to duża odpowiedzialność. O co zadbać przede wszystkim? Przeczytaj, żeby się dowiedzieć.

- R E K L A M A -

Psi przyjaciel to wierny towarzysz życia. Aby był szczęśliwy i zdrowy trzeba zapewnić mu dobre wyżywienie, opiekę weterynaryjną oraz zadbać o osobne, własne miejsce. Dopasowany kojec dla psa można umieścić zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Warunki trzeba zawsze dopasowywać do rasy psa i kierować się zaleceniami weterynarza.

Dlaczego warto postawić kojec dla psa w ogrodzie?

Kojec dla psa stanowi miejsce, w którym pupil może się schronić lub odpocząć. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort, jak również buduje przywiązanie do danego miejsca.

- R E K L A M A -

W przypadku szczeniaków kojec pomaga uczyć właściwych zachowań. Pozwala zdyscyplinować pupila i ograniczyć ilość zniszczeń, jakich mógłby dokonać, gdyby pozostał na dłuższy czas bez nadzoru.

Najlepiej jest umieścić kojec dla psa w widocznej części ogrodu. Dzięki temu będziesz mógł łatwiej kontrolować zachowanie psa i zareagować na wszelkie negatywne zachowania.

- R E K L A M A -

Jakie są rodzaje kojców?

Dostępne na rynku kojce do użytku na zewnątrz mają różną wielkość. Mogą być przeznaczone dla jednego zwierzaka lub dla większej ilości. Kojce zazwyczaj zbudowane są z drewnianej konstrukcji, stanowiącej budę i miejsce schronienia, jak również wybiegu otoczonego siatką.

Każdy z kojców posiada odpowiednie zadaszenie, zapewniające cień i chroniące przed opadami. Dodatkowo posiadają wzmocnione podłoże, które gwarantuje izolacje przed zimnem, jak również uniemożliwia wykonywanie podkopów.

Czy kojec dla psa jest szkodliwy?

Zarówno behawioryści zwierząt, jak i weterynarze zalecają stworzenie osobnego miejsca przeznaczonego wyłącznie dla pupila. Zapewnia ono poczucie bezpieczeństwa i schronienie.

Oczywiście podstawą jest dopasowanie rozmiaru kojca do wielkości psa. Zagwarantowany musi być komfort oraz możliwość poruszania się. W kojcu musi znaleźć się posłanie oraz wydzielone miejsce na miskę z jedzeniem oraz wodą. Pies musi mieć także przestrzeń do ruchu. Można skorzystać zarówno z gotowych rozwiązań, jak i zlecić budowę kojca na zamówienie, według podanych wymiarów.

Niezwykle ważne jest umiejscowienie. Kojec dla psa nie może znajdować się w miejscu, które narażone jest na zbyt mocne działanie promieni słonecznych. Jeśli pies jest nerwowy i agresywnie reaguje na nieznajomych, dobrze będzie, jeśli kojec będzie oddalony od ruchliwej ulicy i zapewni przebywającemu w nim psu spokój.

Kojec dla psa często budzi negatywne skojarzenia. Przeciwnicy porównują kojce do klatki, w której zwierzę jest męczone i przebywa za karę. W rzeczywistości jest na odwrót. Dobrze dopasowany kojec, umieszczony w odpowiednim miejscu gwarantuje schronienie i wzmacnia u psa poczucie bezpieczeństwa. Zadbanie o odpowiednie warunki z pewnością sprawi, że pupil chętnie będzie spędzał w nim czas, nawet gdy nie będzie takiej konieczności.

artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: