Ogromne zainteresowanie rowerami w Kutnie. Magistrat podał statystyki

Coraz wyższe i dodatnie temperatury zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Warto pamiętać o tym, że przez cały rok można wypożyczać w Kutnie rowery publiczne.

Coraz wyższe i dodatnie temperatury zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Warto pamiętać o tym, że przez cały rok można wypożyczać w Kutnie rowery publiczne.

Jednoślady czekają w 16 stacjach dokujących. Korzystanie z nich jest bardzo proste, wystarczy się zarejestrować w dedykowanej aplikacji na smartfony. Opłacić możliwość korzystania i wypożyczać rowery zarówno w Kutnie jak i pozostałych dziewięciu miastach uczestniczących w programie „Rowerowe Łódzkie”.

- R E K L A M A -

Kutnianie chętnie korzystają z tej możliwości, co widać w statystykach z ubiegłego roku. Łącznie mieszkańcy Miasta Róż wypożyczali rowery 12 393 razy!

– Najwięcej mieszkańców skorzystało ze stacji u zbiegu ulic Kasztanowej i Zamoyskiego. Tam jednoślady wypożyczano aż 1569 razy. Druga pod względem popularności była stacja przy Szkole Podstawowej nr 7 i ulicy Wyszyńskiego. Stamtąd pożyczano rowery 1534 razy. Powyżej tysiąca wypożyczeni zarejestrowaliśmy też na Placu Piłsudskiego oraz na stacji przy dworcu PKP przy ulicy 1 Maja – wylicza Paweł Szczepanik, kierownik Biura Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta Kutno.

Wypożyczenie każdego roweru do 20 minut jest bezpłatne. Od 21 do 60 min to koszt 1 zł. Druga godzina to 3 zł. Trzecia i każda następna godzina to dodatkowo 5 zł. Warto zaznaczyć, że opłaty za poszczególne godziny są sumowane i pobierane po zakończeniu wypożyczenia. Liczy się każda rozpoczęta godzina.

- R E K L A M A -

W dobie epidemii rowery są dezynfekowane dwa razy dziennie. Posługując się aplikacją, unikniemy kontaktu z terminalem stacji dokującej.

Przypomnijmy, jednoślady, które możemy wypożyczać działają w ramach programu „Rowerowe Łódzkie”, obejmującego swoim zasięgiem 10 miast województwa łódzkiego. Mieszkańcy mogą korzystać z ponad 130 stacji dokowania oraz 1002 jednośladów.

- R E K L A M A -

Łącznie: 12 393 wypożyczenia

Kasztanowa/ Zamoyskiego – 1569

Wyszyńskiego/ SP nr 7 – 1534

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego – 1154

Dworzec PKP – 1096

SP nr 9 – 963

MOSiR Stadion – 982

Aquapark Kutno – 862

Szymanowskiego/ Rondo – 827

Kutnowski Dom Kultury – 668

Aleja ZHP/parking – 643

Osiedle Łąkoszyn – 606

Park Wiosny Ludów/Państwowa Szkoła Muzyczna – 398

Łąkoszyńska/ SP nr 6 – 359

Osiedle Dybów/ Plac Zabaw – 334

Graniczna – 249

Zbożowa – 84

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: