reklama

Ogromny pożar w Kutnie, w akcji kilkudziesięciu strażaków z całego regionu. To prawdopodobnie podpalenie [ZDJĘCIA/WIDEO]

Gigantyczny pożar w Kutnie! Strażacy z całego regionu walczą z żywiołem, jaki szaleje przy ulicy Przemysłowej, gdzie w ogniu stanął pustostan. Sytuacja jest bardzo poważna.

- R E K L A M A -

Tuż przed godziną 2:30 do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęło zgłoszenie o widocznych płomieniach w okolicy wiaduktu i ulicy Przemysłowej. Na miejsce natychmiast wysłano strażaków z JRG Kutno i okazało się, że w ogniu jest budynek pustostanu po starym młynie. Sytuacja z minuty na minutę stawała się coraz poważniejsza i pożar rozprzestrzenił się na cały budynek.

Trudna akcja, ryzyko częściowego zawalenia budynku

– O godzinie 2:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru opuszczonego młyna na ulicy Przemysłowej. Działania prowadzona są nieustannie od kilku godzin. Biorą w nich udział zastępy z całego powiatu kutnowskiego, a także strażacy z powiatów zgierskiego, łęczyckiego i łowickiego – mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie. – Woda podawana jest z dwóch podnośników bezpośrednio do środka budynku. Obecnie nie możemy wprowadzić ratowników do środka ze względu na zagrożenie zawalenia się drewnianych stropów.

- R E K L A M A -

Jak dodaje M. Jagodziński, wszystko wskazuje na to, że doszło do podpalenia. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalać będą teraz policjanci.

Zobaczcie zdjęcia i wideo z miejsca zdarzenia:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: