reklama
reklama

Opalarka do lutowania, podgrzewania i oczyszczania powierzchni

Opalarki to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przy pracy z komponentami montowanymi powierzchniowo, instalacjami gazowymi, wodnymi itp. Dla większości użytkowników największe znaczenie przy wyborze nowej opalarki mają parametry, takie jak: szybki czas przygotowania urządzenia do pracy, ergonomia narzędzia i jego trwałość. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też nowoczesne i wydajne opalarki z zasilaniem akumulatorowym. To doskonałe narzędzia do pracy w miejscach, w których dostęp do energii elektrycznej z sieci jest ograniczony.

- R E K L A M A -

Ergonomia i zasilanie akumulatorowe

Nowoczesne opalarki z zasilaniem akumulatorowym dostępne w naszej ofercie gwarantują parametry pracy porównywalne z urządzeniami zasilanymi z sieci. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych urządzeń na kabel, która świetnie sprawdza się wszędzie, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony. Okazuje się, że w wielu przypadkach ergonomia pracy bez kabla powoduje, że urządzenia tego typu skutecznie zastępują tradycyjne opalarki przewodowe.

Wybór nowej opalarki to nie tylko decyzja o sposobie zasilania. Bardzo ważna jest też ergonomia urządzenia. W przypadku realizacji większych projektów szczególnie dobrze sprawdzają się opalarki o typowej ergonomii współczesnych elektronarzędzi, które wyposażone są w wygodną poręczną rękojeść. Bardzo ważny jest też system sterowania opalarką oraz zabezpieczenia przed przegrzaniem komponentów zasilających.

- R E K L A M A -

W przypadku nowoczesnych opalarek akumulatorowych szczególną uwagę warto zwrócić na system zabezpieczający przed przepięciami i uszkodzeniami akumulatorów. Wybierając opalarkę akumulatorową, opłaca się inwestować w urządzenia wyposażone w nowoczesne wieloogniwowe akumulatory litowo-jonowe. Urządzenia tego typu gwarantują nie tylko krótszy czas ładowania, ale także większą sprawność i dłuższy czas pracy opalarki na jednym ładowaniu. Co więcej, akumulatory tego typu są stosunkowo lekkie i nie utrudniają operowania narzędziem.

Szybki czas aktywacji urządzenia

Opalarka musi być przede wszystkim łatwa w użyciu. Podczas realizacji kolejnych zleceń liczy się czas. Dlatego niezwykle ważne dla użytkowników jest to, aby urządzenie było gotowe niemal od razu do użycia. Szybki czas aktywacji narzędzia to kolejna ważna zaleta opalarek z zasilaniem akumulatorowym. Urządzenia tego typu mogą pracować w skrajnych warunkach atmosferycznych. Nowoczesne akumulatory utrzymują sprawność nawet podczas pracy przy temperaturze otoczenia na poziomie -20°C.

- R E K L A M A -

Dobre opalarki akumulatorowe osiągają temperaturę pracy już po 6 sekundach od uruchomienia. Czas aktywacji skraca dodatkowo brak konieczności doprowadzenia i zabezpieczenia przewodu zasilającego. Praca na pełnych obrotach jest w pełni bezpieczna dzięki zabezpieczeniom przed przegrzaniem i elektronice kontrolującej akumulatory. W razie potrzeby urządzenie automatycznie wyłącza się, tak jak ma to miejsce w przypadku większości opalarek zasilanych z przewodu. Po schłodzeniu komponentów sprzęt od razu jest gotowy do ponownego użycia.

Akcesoria i dysze do różnych zastosowań

Każda opalarka jest tak dobra, jak szeroki jest zakres prac, który można zrealizować przy jej zastosowaniu. Nowoczesne urządzenia tego typu dostępne są z szeregiem różnych adapterów i nasadek, które rozszerzają zastosowanie strumienia gorącego powietrza, jaki generuje dane urządzenie. Nasze opalarki sprawdzają się przy różnego rodzaju pracach montażowych, instalacyjnych, wykończeniowych i serwisowych. Dzięki nasadkom opalarka może służyć do czyszczenia, lutowania i podgrzewania łączonych powierzchni i elementów.

https://istools.pl/produkty/elektronarzedzia/opalarki,2,10586

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: