Oprogramowanie biurowe jako niezbędny element wyposażenia komputerów


Aby praca w biurze mogła przebiegać bez przeszkód, konieczny jest zakup odpowiedniego oprogramowania biurowego. Co to takiego i czy wersje darmowe są naprawdę nieodpowiednie?


Dobre oprogramowanie biurowe

Na początku warto wyjaśnić, czym jest w ogóle oprogramowanie biurowe. Otóż jest to nic innego, jak zbiór kilku programów, które umożliwiają wykonywanie podstawowych czynności w pracy. W takim pełnym pakiecie znaleźć można przede wszystkim program, który umożliwia edycję tekstu czy kalkulację. Odpowiedni program do tworzenia prezentacji multimedialnych również powinien się tam znaleźć. Oczywiście mowa tutaj o odpłatnych pakietach biurowych, które zakupić można za pomocą stron internetowych lub w dobrych sklepach stacjonarnych ze sprzętem elektronicznym. Obecnie klienci mają możliwość zakupu takiego pakietu w dwóch wersjach:
a) pierwsza z nich dotyczy licencji, tak zwanej rocznej. Oznacza to tyle, że po upływie określonego czasu użytkownik może przedłużyć licencję na kolejny rok, ale nie jest to żaden obowiązek.
b) druga wersja to tak zwana licencja dożywotnia, która oczywiście jest droższa, ale w tej sytuacji klient płaci raz, a może korzystać bez limitu z pełnego pakietu oprogramowania biurowego.


Czy darmowe pakiety są złe?

Nic z tych rzeczy. Istnieje wiele różnych, darmowych pakietów takiego oprogramowania, które w dodatku są legalne. Jednak jest jeden minus takiego rozwiązania, otóż te darmowe wersje są z zasady „biedne”. Co to znaczy? Przede wszystkim nie posiadają one wielu ciekawych funkcji. Niekiedy w pracy nie są wystarczające. Owszem, takie programy sprawdzają się w szkole czy podczas pracy w domu, jednak w przypadku większych projektów mogą nie wystarczyć.


Oprogramowania biurowe nie są bardzo drogie. Należy jednak być ostrożnym podczas jego zakupu, aby nie zakupić produktu „podrobionego”. Dobre oprogramowanie pozwoli na szybką edycję prac, tworzenie dokumentów czy prezentacji. Instalacja takiego oprogramowania jest również bardzo prosta i przebiega w szybkim tempie.

Artykuł powstał we współpracy z https://teamnet-software.plPrzeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama

reklama