Opublikowali mapę kościelnej pedofilii. Są przypadki z naszego regionu!

Fundacja „Nie Lękajcie Się” opublikowała mapę kościelnej pedofilii w Polsce. Niestety, znaleźć można tam kilka przypadków, które miały mieć miejsce w naszym regionie.

- R E K L A M A -

Najgłośniejsza sprawa dotyczy księdza wikarego z Witoni, który w 2002 roku został skazany na rok i 8 miesięcy więzienia za wykorzystywanie seksualne pięciu ministrantów. Na mapie zaznaczono ponadto 5 innych przypadków, do których miało dojść w okolicach Byszewa, Gledzianówka czy Józinek.

Mapa kościelnej pedofilii w Polsce zawiera informacje opublikowane wcześniej w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Na mapie oznaczamy sprawców i podejrzanych, ale przede wszystkim ich ofiary (stanowiące znacznie większą grupę), bo to krzywda dzieci i skrzywdzonych w dzieciństwie dorosłych leży w centrum naszych zainteresowań. Na mapie oznaczamy też niektóre miejscowości, z których otrzymaliśmy zgłoszenia od ofiar (kolejne będziemy dodawać stopniowo w miarę uzyskiwania zgód od zgłaszających) – można przeczytać na stronie Fundacji „Nie Lękajcie Się”.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: