Opublikowano nazwiska gwałcicieli i pedofilów. Są osoby z naszego regionu!

Nazwiska i dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów są od wczoraj w pełni dane. Na liście nie ma osób z Kutna, ale pojawiły się trzy osoby z naszego bliskiego sąsiedztwa.

- R E K L A M A -

W rejestrze nie widnieją żadne osoby urodzone bądź obecnie przebywające w Kutnie, Krośniewicach czy Żychlinie, ale znaleźć można aż trzech mężczyzn, którzy pochodzą z oddalonego o zaledwie kilkanaście kilometrów od naszego miasta Gostynina.

– Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców – podkreśla Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. – Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – tłumaczy Minister Sprawiedliwości.

W części ogólnodostępnej rejestru, znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. Spośród sprawców czynów popełnionych od 1 października 2017 r. do rejestru publicznego trafiają dodatkowo także recydywiści – jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili na szkodę małoletniego (do 18. roku życia) i zostali uprzednio skazani na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania.

- R E K L A M A -

W Rejestrze publicznym zamieszczone są informacje, w jakich miejscowościach przebywają obecnie wszystkie te osoby. Muszą one pod groźbą kary aresztu zawiadamiać policję o każdej zmianie miejsca pobytu, a policja na bieżąco będzie aktualizować te dane w rejestrze. Jawne też są między innymi informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

Rejestr Publiczny Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym można znaleźć pod tym adresem.

- R E K L A M A -

własne / ms.gov.pl, fot. policja.pl (ilustracyjne)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: