reklama
reklama

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kutna – ZDJĘCIA/WIDEO

Dziś przez Kutno przeszedł Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy wyruszyli spod kościoła św. Wawrzyńca, a później przeszli ulicą Królewską, Plac Piłsudskiego i dotarli pod szopkę na Placu Wolności.

- R E K L A M A -

Podobnie jak w latach poprzednich, Maryja z Józefem i dzieciątkiem Jezus podróżowała… kabrioletem. Na czele Orszaku grała orkiestra dęta OSP. W Orszaku przeszli między innymi mieszkańcy Kutna – zarówno ci starsi, jak i nieco młodsi oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Nie brakowało również samorządowców i pojawili się m.in. prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz jego zastępcy Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora, członek zarządu powiatu kutnowskiego Jolanta Pietrusiak, członek zarządu woj. łódzkiego Robert Baryła, a także miejscy radni.

Pod szopką bożonarodzeniową głos zabrali między innymi ksiądz Jerzy Swędrowski oraz prezydent Kutna Zbigniew Burzyński. Odbyła się też inscenizacja: Trzej Królowie oddali pokłon małemu Jezusowi oraz złożyli dary – złoto, mirrę i kadzidło.

― Z okazji dzisiejszego święta i dopiero rozpoczętego nowego roku 2024 w imieniu własnym i władz samorządowych miasta Kutna składam państwu najserdeczniejsze życzenia. Spełnienie wszystkich marzeń, wszystkiego dobrego, żeby spełniło się wszystko to, o czym myślicie. Dużo szczęścia, radości, miłości i wszelkiej łaski bożej, aby ten rok był naprawdę pomyślny i życzę oczywiście dużo zdrowia ― mówił prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Na zakończenie Orszaku odbyło się wspólne kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz dziećmi ze scholki parafialnej.

Orszak Trzech Króli w Kutnie 2024 – zobacz zdjęcia i wideo:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: