REKLAMA
poniedziałek, 27, czerwiec 2022
REKLAMA

Ostrzeżenie: Wielka nawałnica idzie w kierunku Kutna!

poniżej dalsza część artykułu

Łódzcy Łowcy Burz ostrzegają przed silną burzą, jaka może niebawem przejść nad naszym regionem. Największym zagrożeniem mogą być jednak opady dużego gradu oraz silny wiatr do 80km/h!

Jak informują Łowcy burz Łódzkie, przed nami bardzo burzowa doba.

Za sprawą gorącej masy powietrza mamy dziś iście letni dzień. Letnie będą także burze… Dzięki dużej zawartości wilgoci oraz korzystnych warunkach burzowych dzisiejszego dnia możemy spodziewać się gwałtownych zjawisk burzowych. Pierwsze z nich pojawiły się już dziś w nocy i nad ranem. Dysponujemy najnowszymi danymi które nic się nie zmieniły i potwierdzają dzisiejszą prognozę. Największym zagrożeniem ze strony dzisiejszych burz będą opady dużego gradu od 2-5 cm, opady sięgające nawet do 40mm ( lokalnie większe ) a także silny wiatr do 80km/h – można przeczytać w wydanym ostrzeżeniu.

poniżej dalsza część artykułu

Z kolei jak wynika z informacji przekazanych przez KSRG OSP Komadzyn, prognozuje się między 15:00 a 23:00 możliwość wystąpienia burz z gradem 2-5 cm, opadów deszczu od 25mm do 40mm!! Miejscami do 50mm (ekstremalne sumy opadowe powodujące liczne podtopienia) i wiatru w porywach do 80km/h lokalnie więcej.

Aktywna elektrycznie super komórka burzowa wytworzyła się w okolicach Ozorkowa i Zgierza. Istnieje duże prawdopodobieństwo ze przemieści się w kierunku Kutna. Uważajcie na siebie!

reklama

Warto przeczytać:

reklama