Ostrzeżenie: Wielka nawałnica idzie w kierunku Kutna!

Łódzcy Łowcy Burz ostrzegają przed silną burzą, jaka może niebawem przejść nad naszym regionem. Największym zagrożeniem mogą być jednak opady dużego gradu oraz silny wiatr do 80km/h!

Jak informują Łowcy burz Łódzkie, przed nami bardzo burzowa doba.

- R E K L A M A -

Za sprawą gorącej masy powietrza mamy dziś iście letni dzień. Letnie będą także burze… Dzięki dużej zawartości wilgoci oraz korzystnych warunkach burzowych dzisiejszego dnia możemy spodziewać się gwałtownych zjawisk burzowych. Pierwsze z nich pojawiły się już dziś w nocy i nad ranem. Dysponujemy najnowszymi danymi które nic się nie zmieniły i potwierdzają dzisiejszą prognozę. Największym zagrożeniem ze strony dzisiejszych burz będą opady dużego gradu od 2-5 cm, opady sięgające nawet do 40mm ( lokalnie większe ) a także silny wiatr do 80km/h – można przeczytać w wydanym ostrzeżeniu.

Z kolei jak wynika z informacji przekazanych przez KSRG OSP Komadzyn, prognozuje się między 15:00 a 23:00 możliwość wystąpienia burz z gradem 2-5 cm, opadów deszczu od 25mm do 40mm!! Miejscami do 50mm (ekstremalne sumy opadowe powodujące liczne podtopienia) i wiatru w porywach do 80km/h lokalnie więcej.

- R E K L A M A -

Aktywna elektrycznie super komórka burzowa wytworzyła się w okolicach Ozorkowa i Zgierza. Istnieje duże prawdopodobieństwo ze przemieści się w kierunku Kutna. Uważajcie na siebie!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: