reklama

Oświadczenie prezydenta Kutna ws. spotów wyborczych PiS-u. Chodzi o Pałac Saski

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński wydał oświadczenie w sprawie wysokości rządowego wsparcia Rewaloryzacji Zespołu Pałac Saski w Kutnie. Ma to związek ze spotami wyborczymi Prawa i Sprawiedliwości.

- R E K L A M A -

Treść oświadczenia prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego:

„W związku z toczącą się kampanią wyborczą i pojawiającymi się informacjami, dotyczącymi rządowego wsparcia rewitalizacji Pałacu Saskiego w Kutnie, z całą stanowczością pragnę podkreślić, że realizację tej inwestycji Miasto Kutno w większości sfinansowało ze środków własnych, kosztem ograniczenia innych zadań inwestycyjnych.

Na łączną kwotę ok. 39 mln zł kosztów inwestycji pn.”Rewaloryzacja Zespołu Pałac Saski w Kutnie”, Miasto ze środków własnych wyasygnowało blisko 30 mln zł, natomiast z dofinansowania rządowego pochodziło ok. 9,5 mln zł (8 137 676 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz 1 425 185 zł ze środków ministerialnych na zakup wyposażenia muzeum).

Ubolewam, ale niestety sugerowana w spotach wyborczych kwota rządowego wsparcia w wysokości 36 mln zł na rewitalizację Pałacu Saskiego nie znajduje pokrycia w rzeczywistości.”

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: