Oświadczenie UM Kutno w sprawie schroniska w Wojtyszkach

W związku z licznymi wpisami i komentarzami w mediach społecznościowych, dotyczącymi bezdomnych psów przebywających w schronisku w Wojtyszkach kutnowski magistrat wydał oświadczenie.

Poniżej jego pełna treść:

- R E K L A M A -
  1. Chcielibyśmy podkreślić, że Miasto nie może wybierać sobie schroniska według własnych przekonań, ponieważ w tej kwestii obowiązują nas zasady Prawa Zamówień Publicznych, które zobowiązuje wszystkie urzędy do przeprowadzenia procedury konkursowej. Wszystkie podmioty startujące w konkursie muszą zapewnić przestrzeganie standardów opieki nad zwierzętami, a ostatecznie wygrywa ta, która zaoferuje najniższą cenę. Takie jest Prawo Zamówień Publicznych. W żaden sposób Urząd Miasta nie może tego wymogu złamać.
  2. Urzędnicy Biura Zieleni Miejskiej raz na kwartał, przeprowadzali kontrolę w schronisku i sprawdzali warunki, w jakich żyją zwierzęta odłowione z terenu Miasta. Nie stwierdzono w tym zakresie łamania jakichkolwiek standardów.
  3. Schroniska w Polsce są pod nadzorem Powiatowych Lekarzy Weterynarii i służb sanitarnych. To te służby, przede wszystkim, egzekwują przestrzeganie standardów. Żadne ze służb do tej pory nie zgłaszały nam obiekcji w tych kwestiach.

Wszystkim nam leży na sercu dobro zwierząt, dlatego, jak zapewne Państwo zauważyliście, od grudnia prowadzimy wzmożone działania na rzecz adopcji psów. Ze względu na dochodzące do nas informacje o niewłaściwym traktowaniu zwierząt bezdomnych psów w schronisku w Wojtyszkach, w dniu 10.03.2021 przeprowadzana jest dodatkowa kontrola.

Jeśli pokaże ona uchybienia, Miasto będzie musiało zerwać podpisaną ze schroniskiem umowę.

- R E K L A M A -

Liczymy na Państwa otwarte serca i nie chcemy z nikim toczyć wojny o bezdomne zwierzęta, bo ten temat wymaga wyjątkowego współdziałania. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, kto powoduje bezdomność wśród zwierząt i ten problem wyeliminować.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: