Oświadczenie UM Kutno ws. zawalonej kamienicy. „Nie jesteśmy właścicielem budynku” (ZDJĘCIA)

Urząd Miasta Kutno wydał komunikat w sprawie zawalonej kamienicy u zbiegu ul. Podrzecznej i Jana Pawła II. Jak podkreśla magistrat, to prywatny budynek i samorząd nie odpowiada za jego stan techniczny.

- R E K L A M A -

W nocy 25 grudnia z niewiadomych na tę chwilę przyczyn zawaliła się jedna ze ścian kamienicy. O sprawie i akcji służby informowaliśmy między innymi w tym miejscu. Teraz do sprawy odniósł się kutnowski magistrat, który podkreśla, że kamienica nie jest własnością samorządu.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie UM Kutno, „sprawa zawalonej kamienicy u zbiegu ulic: Papieża Jana Pawła II i Podrzecznej irytuje zarówno mieszkańców Kutna jak i Prezydenta Miasta. Nie dość, że w centrum Kutna oczom mieszkańców ukazują się ruiny budynku, to na domiar złego samorządowi przypisuje się zaniedbania, które miały doprowadzić do tego stanu rzeczy”.

- R E K L A M A -

— Chcielibyśmy znacząco podkreślić, że kamienica, która uległa zawaleniu w nocy z 24 na 25 grudnia nie była własnością Miasta Kutna, a co za tym idzie, samorząd nie zarządzał nią i nie mógł odpowiadać za jej stan techniczny. Budynek był wpisany do gminnej ewidencji zabytków przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi. Konserwator już ponad rok temu podkreślał, że zły stan techniczny obiektu jest wynikiem braku bieżących prac remontowo-konserwatorskich — podkreślają urzędnicy.

Po wydarzeniach z 25 grudnia Prezydent Kutna zwrócił się do właściciela o jak najszybsze uprzątniecie i odpowiednie oznakowanie terenu oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Dodatkowo Prezydent Kutna jest także w kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za decyzję w sprawie rozbiórki budynku przy ulicy Podrzecznej 29.

- R E K L A M A -

(własne/UM Kutno)

Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia:


Zdjęcia z nocnej akcji służb ratunkowych:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: