reklama
reklama

Oszustka zatrzymana. Na oczach policjantów… zjadła dokumenty!

Czujność mieszkanki naszego miasta pozwoliła kutnowskim stróżom prawa na zatrzymanie kobiety, która próbowała wyłudzić pieniądze podając się za pracownika firmy ubezpieczeniowej. Policjanci zatrzymali 42-letnią kobietę. Okazało się, że była poszukiwana czterema listami gończymi.

- R E K L A M A -

W środę, 6 grudnia 2017 roku przed południem, dyżurny komendy policji otrzymał informację od zaniepokojonej mieszkanki Kutna, że do jej mieszkania zapukała kobieta próbująca wyłudzić od niej pieniądze podając się za pracownika firmy ubezpieczeniowej. Kobieta oferowała polisę ubezpieczeniową po zmarłym ojcu. Pokrzywdzona nie dała się nabrać i pytała o różne szczegóły, które zdezorientowały oszustkę. Dzięki temu nie doszło do przekazania pieniędzy.

Dyżurny skierował pod wskazany adres patrol policji podając rysopis oszustki. Mundurowi z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego sprawdzając okolicę zauważyli kobietę, której wygląd odpowiadał podanemu rysopisowi. Na widok policjantów kobieta zaczęła się nerwowo zachowywać. W trakcie legitymowania jeden z policjantów zwrócił uwagę na niewyraźną mowę kobiety. Okazało się, że oszustka widząc radiowóz schowała w ustach podrobioną legitymację pracownika firmy ubezpieczeniowej. Tą legitymacją posługiwała się chodząc po mieszkaniach. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie.

- R E K L A M A -

Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego okazało się, że nie był to jej pierwszy czyn przestępczy. Zatrzymanej kobiecie przedstawiono łącznie trzy zarzuty – jeden usiłowania oszustwa oraz dwa kradzieży pieniędzy, których dokonała na terenie powiatu kutnowskiego. Okazało się również, że kobieta dokonała tych czynów w warunkach tzw. recydywy i była poszukiwana czterema listami gończymi oraz dwoma zarządzeniami sądowymi. Wszystko wskazuje na to, że kobieta najbliższe lata spędzi w zakładzie karnym.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: