reklama
reklama

Otwarte parki, zmiany w sklepach… Oto, nowe zasady obowiązujące od dzisiaj

Od dziś zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej.

– Podejmujemy ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Zależy nam, aby Polacy rozsądnie korzystali z nowych przepisów – komentują rządzący.

- R E K L A M A -

I etap „nowej normalności”

– Można wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!

– Place zabaw nadal pozostają zamknięte

- R E K L A M A -

– Do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.

– W sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni

- R E K L A M A -

– W weekendy nie będą obowiązywać tzw. godziny dla seniorów od 10 do 12 w sklepach

– Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia będzie mogła przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Będzie musiała jednak zachować odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.

– Obowiązek zakrywania twarzy nie dotyczy osób w pojeździe, w którym przebywają lub poruszają się jedna osoba albo jedna osoba z co najmniej jednym dzieckiem do czterech lat lub osoby zamieszkujące/gospodarujące ze sobą

– Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

– Podczas pogrzebu na cmentarzu może znajdować się nie więcej niż 50 uczestników; nie wliczając osób sprawujących kult religijny, dokonujących pochówku etc.

+++ Przeczytaj więcej o koronawirusie w Kutnie i regionie +++

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: