REKLAMA
niedziela, 26, czerwiec 2022
REKLAMA

Otworzą nowoczesną ekopracownię w „Domostwie”

poniżej dalsza część artykułu

W dniu 15 lutego 2018 roku, w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii DoMOStwo nastąpi uroczyste otwarcie Ekopracowni pn. „Ekozakątek w DoMOStwie”. Środki finansowe na to zadanie zostały pozyskane z WFOŚiGW w Łodzi w ramach konkursu „Nasza Eko-pracownia”.

Na ten cel została pozyskana dotacja w wysokości 32 871,57zł. Środki finansowe przeznaczone zostały na nowoczesne wyposażenie pracowni przedmiotów przyrodniczych, a w szczególności tablicę interaktywną dotykową z oprogramowaniem i laboratorium interaktywnym, laptop, aparat fotograficzny, głośniki, stół laboratoryjny i szafę z wyciągiem na odczynniki chemiczne oraz pomoce dydaktyczne, które znacząco wzbogacą i uatrakcyjnią zajęcia z biologii, geografii, chemii i fizyki.

Zakupione sprzęty zostały odpowiednio zagospodarowane w przestrzeni pracowni, aby była ona odpowiednio wykorzystana i dostosowana do potrzeb i możliwości uczniów Szkoły Podstawowej w Domostwie.

poniżej dalsza część artykułu

Elementem dekoracyjnym jest założona na ścianie fototapeta przedstawiająca fragment środowiska przyrodniczego naszej okolicy – cześć ekosystemu znad rzeki Bzury. Wykorzystane zostało zdjęcie autorstwa p. Adama Pietrusiaka.

Na tle fototapety został zagospodarowany kącik z roślinami doniczkowymi, zakupionymi w ramach projektu. Uczniowie Domostwa wykonali samodzielnie kwietnik, w którym umieścili doniczki z kwiatami.

poniżej dalsza część artykułu

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

reklama

Warto przeczytać:

reklama