Paczka do więzienia – co warto wiedzieć przed jej wysłaniem?

Przebywanie bliskiej osoby w więzieniu jest zawsze trudnym doświadczeniem. Ograniczony kontakt można mocno odczuć w trakcie świąt, które są spędzane w rodzinnym gronie. Dobrym pomysłem na wsparcie osoby w areszcie jest paczka do więzienia. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat. 

- R E K L A M A -

Czym jest paczka żywnościowa i paczka higieniczna?

Artykuły żywnościowe mogą zostać przekazane w paczce. Z pewnością będzie to informacja dla osadzonego, że bliskie osoby nadal o nim myślą. Tak samo odebrane będą wysyłane paczki higieniczno odzieżowe. Warto wiedzieć o tym, że by wysłać paczkę higieniczną z reguły należy wypełnić talon. Talon jest pozwoleniem na otrzymanie konkretnych produktów, może być wystawiony na różne artykuły. Taki talon wystawiany jest w formie kartki bądź w systemie elektronicznym. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://paczkahigieniczna.pl

Do otrzymania paczki, potrzebny będzie formularz na zamówienie. Następnie za pośrednictwem zakładu karnego zostanie ona przekazana.

- R E K L A M A -

Produkty do paczki higienicznej mogą być zrealizowane w więziennej kantynie. Można też zdecydować się na zakup produktów w ulubionych sklepach, a następnie przynieść opakowanie kartonowe z tymi artykułami. 

Widzenia z osadzonym – na czym polegają? 

Osoby przebywające w więzieniu mają prawo do widzeń z rodziną. Jednak pierwszym etapem jest ubieganie się o zgodę na widzenie, jeśli osadzony przebywa w areszcie śledczym będzie ono konieczne. Dlatego na samym początku należy określić, gdzie znajduje się taka osoba. Może być to areszt śledczy czy zakład karny. Od miejsca, gdzie znajduje się osadzony zależą też godziny widzeń. Dodatkowo w areszcie śledczym może być oddział zakładu karnego oraz na odwrót. Można też sprawdzić dni oraz godziny przyjmowania interesantów. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://widzenia.pl oraz https://zatrzymanie.com.pl.

- R E K L A M A -

Czym jest zakład karny? 

Zakład karny różni się od aresztu śledczego, tym, że znajdują się tam osoby, u których zapadł wyrok prawomocny. Osadzony ma więcej praw w odróżnieniu od tymczasowo aresztowanych. Jeśli chcemy dowiedzieć się co zabrać ze sobą do więzienia oraz poznać swoje prawa i obowiązki, warto wejść na stronę https://zakladykarne.pl

Z kolei areszt śledczy to miejsce, gdzie znajdują się osoby tymczasowo aresztowane. W stosunku do tych osób prowadzone jest śledztwo. W areszcie śledczym trzeba mieć zgodę na widzenie, telefony oraz nie ma przepustek. Więcej  informacji znajdziemy na stronie https://aresztsledczy.pl.    

Materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: