reklama

Pajace, bluzy i kombinezony… Jakie ubranka niemowlęce wybrać dla dziewczynki na zimę?

Sezon zimowy to czas, który stawia przed rodzicami duże wyzwania szczególnie pod względem tego w co ubierać niemowlęta. Z jednej strony chcemy zapewnić dziecku ciepło, a z drugiej nie powodować przegrzewań.

- R E K L A M A -

Jakie ubranka niemowlęce będą najlepszym wyborem dla niemowlaka dziewczynki na okres zimowy? Młodzi rodzice bardzo często zadają sobie to pytanie, ponieważ nie wiedzą po jakie ubranka sięgnąć. Na samym początku warto zaznaczyć, że znaczenie ma ilość ubrań które zakładamy dziecku, ale również jakość ubranek. Najlepiej wybierać ubranka wykonane z naturalnych tkanin, które zapewnią ciepło, ale równocześnie będą dobrze oddychały. Ubranka powinny dobrze odprowadzać wilgoć oraz zapewniać prawidłowy przepływ powietrza. Do tkanin które świetnie sprawdzą się w sezonie zimowym należą: wysokiej jakości bawełna, bambus oraz wełna z merynosa.

Jak ubierać niemowlę w domu?

Gdy temperatura na zewnątrz spada, a w mieszkaniu średnia temperatura oscyluje wokół 21°C najlepszym wyborem będą pajace dla dziewczynki z długim rękawem oraz stópkami. Na dzienne aktywności dobrym rozwiązaniem będą również body z długim rękawem oraz półśpioszki. Jeśli ubranka te wykonane są z wysoko gatunkowej bawełny jedna warstwa ubrań będzie wystarczająca. W przypadku gdy temperatura w domu jest niższa i wynosi ok 19°C warto dołożyć jeszcze jedną warstwę ubrań. Dobrym wyborem będą body i spodnie na które zakładamy dodatkowo pajacyk, lub grubsze spodnie i body z długim rękawem na które założymy sweterek.

- R E K L A M A -
Gender neutral baby garment and accessories. Organic cotton clothes, newborn fashion, branding, small business idea. Flat lay, top view

W co ubrać niemowlę do spania?

Prawidłowa temperatura do snu waha się między 18°C a 22°C. Jednak bardzo często w domach temperatura ta jest znacznie wyższa. Jak zatem prawidłowo ubrać niemowlę do snu? Ubranko powinno odpowiadać temperaturze w sypialni, w której dziecko będzie spało. Poniżej przedstawiamy wskazówki w jaki sposób ubierać niemowlę do snu:

·        24-25°C- body z krótkim rękawem + cienki śpiworek

- R E K L A M A -

·        22-23°C- pajacyk z długim rękawem + cienki śpiworek

·        20-21°C- body z krótkim rękawem + pajacyk z długim rękawem + śpiworek o średniej grubości

·        18-19°C- body z długim rękawem + pajacyk z długim rękawem + śpiworek o średniej grubości

·        16-17°C- body z długim rękawem + pajacyk z długim rękawem + skarpetki + gruby śpiworek.

Cute baby sleeping in straw cradle wearing pajamas and with pacifier top view. Childhood.

Jak ubrać dziecko na zimowy spacer?

Podczas zimowych spacerów warto postawić na ubrania o których wcześniej wspominaliśmy czyli wykonanych z wysokiej jakości bawełny, bambusa czy wełny merino dostępnym w sklepie z artykułami dla niemowląt i dzieci Lena. Istotna jest również zasada ubioru dziecka tzw. “cebulkę”. Ważne także by pierwsza warstwa ubrań, które zakładamy dziecku dobrze przylegała do ciała. Przykładem dobrze dobranej pierwszej warstwy ubrań mogą być: bawełniane body oraz legginsy czy półśpioszki. Kolejną warstwę może stanowić gruby zimowy kombinezon, który ogrzeje maluszka. W przypadku gdy zdecydujemy się na kombinezony wykonane z cieńszych materiałów dobrze jest założyć dziecku dodatkową warstwę ubrań czyli np. body, legginsy, sweterek, a na to kombinezon. Należy również pamiętać o miejscach które się bardzo szybko wychładzają a więc o głowie oraz stópkach. Niemowlakowi należy bezwzględnie założyć grubszą czapeczkę, a pod kombinezon skarpetki. Dodatkowo w wózku powinien znajdować się śpiworek do wózka lub kocyk. Należy pamiętać, że taki kocyk czy śpiworek również stanowi dodatkową warstwę odzieży. Pamiętajmy również o dobrym nawyku sprawdzania karku dziecka, który pozwoli nam określić czy dziecku jest ciepło czy zimno. Niezbędna może okazać się także bluza rozpinana dla chłopca z ciepłym kapturem.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: