reklama
reklama

Pałac Saski ma być wizytówką całego regionu. Jak idą prace? [ZDJĘCIA Z DRONA]

W najlepsze trwają prace związane z rewitalizacją Pałacu Saskiego. Sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda sytuacja na terenie budowy miejsca, które ma być jedną z wizytówek całego powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

W zeszłym tygodniu Muzeum Regionalne w Kutnie świętowało 40-lecie istnienia. Podczas obchodów wielokrotnie przywoływano rewitalizację Pałacu Saskiego, która ma rozpocząć nowy rozdział w historii tej instytucji. Postanowiliśmy sprawdzić, jak obecnie wygląda sytuacja na placu budowy.

Jak informuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno, na terenie nowo powstającego kompleksu muzealnego i Pałacu Saskiego trwają cały czas roboty budowlane.

W ostatnim czasie na dachu Pałacu pojawiły się gonty. Rozpoczęły się prace nad detalami architektonicznymi oraz roboty związane z ociepleniem budynku. Wewnątrz kompleksu muzealnego montowane są instalacje: elektryczne, wentylacyjne czy tele-techniczne.

- R E K L A M A -

Rozpoczynają się roboty wykończeniowe poszczególnych pomieszczeń. Zaawansowanie prac jest już bardzo duże, dawny ratusz jest już w stanie zamkniętym. Cały czas czekamy na montaż stolarki okiennej w budynku Pałacu Saskiego. Trwają także roboty budowlane na dziedzińcu nowego kompleksu muzealnego – komentuje K. Klimaszewski.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z placu budowy Pałacu Saskiego:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: