Pałac Saski prezentuje się jeszcze lepiej. Usunęli słup (ZDJĘCIA)

Pałac Saski w Kutnie prezentuje się jeszcze lepiej! Wszystko za sprawą usunięcia słupa, który zasłaniał część nowej wizytówki Miasta Róż.

- R E K L A M A -

– W nowy tydzień wchodzimy ze zmianami. Otoczenie Pałac Saski w Kutnie zyskało nowy wygląd. Z przestrzeni miejskiej zniknął słup, co pozwala w pełni cieszyć się widokiem na frontową elewację naszego Pałacu. Zobaczcie, jak wyglądały prace i jak teraz prezentuje się otoczenie – efekt „przed” i „po” na zdjęciach – czytamy na profilu Muzeum Regionalnego w Kutnie w mediach społecznościowych.

Oficjalnie otwarcie Pałacu Saskiego w dniach 7-10 września 2023. W ramach wydarzenia nie zabraknie Festiwalu Saskiego „Król i jego pałac” nawiązującego do czasów Króla Sasa. Będą między innymi rekonstrukcje historyczne, spektakle i atrakcje familijne.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, na początku tego roku nastąpiło symboliczne przekazanie klucza do Pałacu Saskiego dyrekcji placówki przez władze miasta. Od tamtej pory trwa wyposażanie poszczególnych sal i przygotowywanie do wielkiego, oficjalnego otwarcia. Mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z częścią zrewitalizowanego Pałacu w maju podczas Nocy Muzeów. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.

fot. Michał Jabłoński- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: