reklama
reklama
reklama
reklama

Panorama Historii Kutna oficjalnie otwarta. Czegoś takiego jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

111 postaci i obiektów, które były i są związane z Kutnem oraz nakreśliły historię Miasta Róż od czasów pradawnych aż po współczesność. Tak najprościej można określić Panoramę Historii Kutna, która w piątek (09.09) została oficjalnie zaprezentowana mieszkańcom.

- R E K L A M A -

Panorama Historii Kutna to dzieło, które przedstawia w skondensowany sposób dzieje miasta przy pomocy najbardziej czytelnej formy przekazu informacji – infografiki.

Jej autorem jest Rafał Piekarski (ur. 1980)  kiedyś uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Kutnie, ceniony w Polsce i za granicą (głównie w Niemczech) infografik i ilustrator, laureat najważniejszych na świecie nagród z dziedziny projektowania informacji. Rafał Piekarski jest również historykiem (Uniwersytet Warszawski), doktorantem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w ramach pracy doktorskiej realizuje podobny do Panoramy Historii Kutna projekt.

- R E K L A M A -

– Było to bardzo trudne zadanie. Chociażby dlatego, że musieliśmy wybrać postaci, które znajdą się w Panoramie. Na początku tych postaci miało być 30. Ostatecznie liczba ta wzrosła dwukrotnie – mówił autor inforgrafiki.

– Czy stawialiście sobie pytanie kiedy powstało Kutno? Jakie są najważniejsze postacie w dziejach miasta? Które z grup mieszkańców nadawały ton społeczności kutnowskiej? Czy może jakie budowle dominowały w krajobrazie miasta? Odpowiedzią jest Panorama Historii Kutna – graficzna podróż w czasie od pradziejów i legendarnego Piotra z Kutnej Hory po współczesność – dodaje Zbigniew Wdowiak, który zachęca do oglądania kilkudziesięciometrowego dzieła.

- R E K L A M A -

Panorama Historii Kutna została wyklejona na ścianach Pawilonu Wystawienniczego na Placu Wolności. Można ją oglądać podczas Święta Róży (9-11.09) w godzinach:

piątek – 14:00 – 18:00
sobota – 10:00 – 20:00
niedziela – 10:00 – 20:00

Serdecznie zapraszamy!

(Źródło: UM Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: