reklama
reklama

Paraliż w kutnowskich przedszkolach. 70 nauczycieli na L4

Nowy rok rozpoczął się od paraliżu w przedszkolach. W kutnowskich placówkach na zwolnieniach lekarskich przebywa obecnie 70 nauczycieli! Dyrektorzy placówek apelują do rodziców, aby ich dzieci zostały w domach.

- R E K L A M A -

Jak poinformował Panoramę kutnowski magistrat, na 119 nauczycieli zatrudnionych w 6 przedszkolach miejskich na zwolnieniu lekarskim od 1 stycznia br. przebywa obecnie 70 nauczycieli.

Mamy również przypadki długotrwałych zwolnień, urlopów macierzyńskich czy zdrowotnych dotyczących 14 nauczycieli. Obecnie ich obowiązki realizują zatrudnieni na zastępstwo nauczyciele. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Dyrektorzy przekazują Prezydentowi aktualną informację o absencji nauczycieli w poszczególnych przedszkolach. We wszystkich placówkach opieka nad dziećmi jest zapewniona – informuje biuro prasowe UM Kutno.

W związku z obecną sytuacją dyrektorzy przedszkoli proszą rodziców, aby ich dzieci zostały w domu.

Z uwagi na występujące okoliczności, na które organ prowadzący bezpośrednio nie ma żadnego wpływu, dyrektorzy zwrócili się z prośbą do rodziców, aby nie posyłali swojego dziecka, gdy mają możliwość zapewnienia opieki w domu do czasu unormowania sytuacji organizacyjnej w przedszkolach – dodaje biuro prasowe UM Kutno

- R E K L A M A -

Według nieoficjalnych informacji, jakie do nas docierają, coraz więcej zwolnień lekarskich pojawia się także w szkołach podstawowych.

O sprawie będziemy jeszcze informować.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: