Park Traugutta pod okiem kamer. Będzie rozbudowa monitoringu?

Pod koniec zeszłego roku monitoring miejski powiększył się o sześć nowych kamer, które zostały zamontowane w Parku Traugutta. Zapytaliśmy, czy w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnej rozbudowy systemu monitoringu.

- R E K L A M A -

System monitoringu miejskiego w Kutnie, który istnieje od listopada 2008 r., liczy obecnie 29 kamer zlokalizowanych w centrum miasta (Plac Piłsudskiego, ul. Królewska, Plac Wolności, Rynek Zduński, ul. Barlickiego, ul. Podrzeczna, Aleje ZHP) a także przy boiskach wielofunkcyjnych w Szkołach Podstawowych nr 1, 2, 6, 9  ul. Troczewskiego oraz w Parku im. Wiosny Ludów i Parku im. R. Traugutta.

Niedawno w Parku Traugutta zamontowano 6 kamer monitoringu miejskiego.
Niedawno w Parku Traugutta zamontowano 6 kamer monitoringu miejskiego.

– Lokalizacja kamer w poszczególnych etapach rozbudowy monitoringu miejskiego w Kutnie była konsultowana z Komendą Powiatową Policji, mieszkańcami oraz wieloma instytucjami. Koszt budowy i rozbudowy systemu monitoringu to kwota ok. 700 tys. zł – mówi Ryszard Wilanowski, komendant Straży Miejskiej w Kutnie.

Na prawidłowe funkcjonowanie tego systemu w budżecie miasta na rok 2018 przewidziano środki w kwocie ok. 40 tys. zł.

– W najbliższym czasie Miasto nie planuje zakupu kolejnych kamer monitoringu miejskiego – poinformowało nas biuro prasowe UM Kutno.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: