Parkingowy problem na Granicznej. „Obecny stan jest nie do zaakceptowania”

Jazda na czołówkę, spory o pierwszeństwo i brak możliwości bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy – tak zdaniem radnych Arkadiusza Olesińskiego i Roberta Stępniewskiego wygląda sytuacja na osiedlu przy ul. Granicznej. Na prośbę mieszkańców zwrócili się do magistratu o przebudowę drogi.

- R E K L A M A -

W imieniu mieszkańców oraz kierowców przyjezdnych, zwracamy się z prośbą o rozwiązanie od lat występującego problemu, jaki stwarza dojazd i wyjazd z tego terenu na drogę publiczną przebiegającą wzdłuż ul. Granicznej. Samochody zaparkowane wzdłuż przedmiotowej drogi uniemożliwiają bezpieczne oraz zgodne z przepisami kontynuowanie jazdy dla samochodów wyjeżdżających, jak i wjeżdżających na ten teren – zarówno służb jak i mieszkańców – opisują sytuację radni.

Jak dodają, niejednokrotnie podczas interwencji pojazdów uprzywilejowanych (straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe), wyjazd z parkingu okazywał się niemożliwy. Pojawiały się przypadki spóźnień do pracy mieszkańców, którzy byli zmuszeni czekać na odblokowanie przejazdu.

- R E K L A M A -
Jak mówią radni, podczas interwencji służb na Granicznej, wyjazd z parkingu jest niemożliwy. (fot. archiwum)
reklama

Obecny stan rzeczy jest nie do zaakceptowania, szczególnie dla mieszkańców bloku przy ul. Granicznej 25, którzy nie mają żadnej alternatywy, bo parking przeznaczony dla ich aut usytuowany jest na końcu powyższej drogi, bez możliwości wyjazdu z niego za blokiem i włączenia się do ruchu od strony ul. Łącznej. Niejednokrotnie dochodziło i dochodzi do sytuacji jazdy „na czołówkę” i wywołania sporu o to, kto ma się wycofać, powodując dodatkowe zagrożenie w ruchu – wyliczają niebezpieczeństwa Olesiński i Stępniewski.

Radni zwracają również uwagę na kontrowersje związane z umiejscowieniem jednego ze znaków zakazu, a także ewentualne problemy przy odśnieżaniu okolicy.

- R E K L A M A -

Niezrozumiałym jest fakt postawienia znaku zakazu zatrzymywania (po lewej stronie) nie dotyczącego mieszkańców bloku przy ul. Granicznej 21 – przy ruchu prawostronnym dla aut wjeżdżających, podczas gdy mieszkańcy tego bloku mają zapewnione miejsca parkingowe od drugiej strony bloku oraz w kierunku na wprost od niniejszej drogi dojazdowej. W obecnym stanie rzeczy po obfitych opadach śniegu, zostanie znacznie utrudnione odśnieżanie drogi i chodników wraz z kontynuacją ruchu pojazdów oraz włączenie się do ruchu na drogę publiczną włącznie – napisali w interpelacji.

Radni proszą władze miasta o zintensyfikowanie działań w celu umożliwienia mieszkańcom oraz kierowcom dwukierunkowego ruchu kołowego na powyższej drodze, poprzez przebudowę i poszerzenie tej drogi.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: